Çarpık bacak sorunu çözümsüz değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çarpık bacak sorunu çözümsüz değil!
23.12.2019 12:05:51

 

Çarpık bacak sorunu çözümsüz değil!

Çoğu kez genetik, gelişimsel bazen de beslenme ile ilgili durumlarda ortaya çıkan çarpık bacak sorunu genelde diz altından itibaren görülen sık karşılaşılan bir asimetri durumudur. Liv Hospital Samsun Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Doç. Dr. Umut Tuncel, çarpık bacak sorununun nasıl düzeltilebileceğini anlattı.

YAĞ NAKLİ YAPILABİLİYOR

Doç. Dr. Umut Tuncel, “Çarpık bacak sorunu lokal ya genel anestezi altında yağ nakli, geçici dolgular ya da silikon protezlerle düzeltilebilir bir durumdur. Yağ nakli yapıldığında genelde baldır, karın ya da popodan elde edilecek olan yağ dokuları bacakların iç kısımlarına verilerek daha düzgün bir kontur elde edilmeye çalışılır. Yağın bir kısmı tutunup bir kısmı eriyeceği için bu seansta normalden daha fazla yağ transferi yapmak daha doğru olacaktır. Yağ dokularının tutunması için 4-5 gün ayakları tek yastıkla yukarı kaldırarak istirahat etmek ve hareket etmemek gerekecektir. Bu durumda konulan yağ dokuları bu alanda daha fazla tutunacak ve ek bir işleme gerek olmayacaktır” dedi.

10 GÜN SONRA NORMALE DÖNÜLÜYOR

Ameliyattan 6 ay sonra gerekirse ikinci bir işlem yapılabileceğini belirten Doç. Dr. Umut Tuncel, bazen de hyalüronik asit bazlı dolgularla da bu revizyonun gerçekleştirilebileceğini kaydetti. Dr. Tuncel, “Eğer silikon protez kullanılmışsa bu durumda

3-4 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Her işlemden sonra 10. günde normal hayata dönüş mümkün olacaktır” diye konuştu.

çarpık bacak sorunu Liv Hospital Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER