Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ Dan İşçilere Müjde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ Dan İşçilere Müjde!
21.05.2019 14:47:46

 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ Dan İşçilere Müjde!

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Hak- İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. Çarşamba Belediye personeline düzenlenen iftar yemeğinden sonra Başkan Halit Doğan, HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. Yapılan sözleşme ile işçilere yapılan ortalama zam oranı %36 olurken, en yüksek zam oranı ise %45 ile temizlik işçilerine yapıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Verilmesi gereken en iyi hizmeti önce personelimizden başlatalım dedik. Amacımız aidiyet hissiyle hizmet etmek. Bizden önceki dönemlerde de çok iyi işler yapıldı, bizlerde daha iyisini yaparak bayrağı bir üst kademeye taşıyacağız. Bu akşam imzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı %36,  en yüksek zam oranı ise %45lik bir artış ile temizlik işçilerimiz aldı. Allah hayırlı uğurlu etsin.”diye konuştu.

HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz “Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik. Bunların neticesinde Kanun Hükmü Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde olmuştur. HAK-İŞ olarak Çarşamba Belediyesi ile ilk kez masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşme işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. İyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim Bu sözleşmede emeği geçen herkese özellikle Sayın başkanımız Halit Doğan’a teşekkür ederim. Allah hayırlı uğurlu eylesin.”dedi.

Sözleşme sonrası Çarşamba Belediyesi çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Halit Doğan alkışlar eşliğinde uğurlandı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Çarşamba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER