Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Diriliş Postası Gençlik Sayfasını Hazırladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Diriliş Postası Gençlik Sayfasını Hazırladı
14.02.2019 15:30:24

 

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Diriliş Postası Gençlik Sayfasını Hazırladı

​Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu tarafından Diriliş Postası Gazetesi’ne "Kış" konulu bir sayfa hazırladı.

Diriliş Postası Gazetesi’nin 14/02/2019 tarihli sayısının "Gençlik" sayfasının tamamı Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından yazılan yazı, şiir ve resimlerden oluştu. Gazete sayfasında Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Asude Merve Ay'ın "Kar Taneleri" ve Emine Sude Kılıçaslan'ın "Kardan Kış " isimli yazıları, Ebru Nur Akdağ'ın "Kıșın İki Yüzü", Osman Arda Akın'ın "Kıș Geliyor", Esra Betül Öztürk'ün "Soğuk Hava Sıcak İnsanlar", Elif Karaca'nın "Kış", isimli şiirleri ile Şevval Rana Ak, Medine Çaloğlu ve Elanur Kakaç'ın resimleri yer aldı.

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu'nun paydaşı Diriliş Postası gazetesiyle beraber yürüttüğü "Diriliş Sayfaları" projesi kapsamında yayınlanan eserler öğrenciler arasında düzenlenen yarışmayla belirleniyor. Proje kapsamında her ay bir değişik konu üzerine sayfa oluşturulması hedefleniyor.  Gazetede eserleri yayınlanan Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Türkiye çapında yayın yapan bir gazetede kendilerine ait bir eserin bulunmasının çok heyecan verici olduğunu, yapmış oldukları çalışmalara değer verilip ülke çapında yayın yapan bir gazetede yayınlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu imkanın kendilerini daha da şevklendirdiğini belirten Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, bundan sonra da kalemi ellerinden bırakmayacaklarını; geleceğin yazar, şair ve ressamları olmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri Nurettin İlhan, Hüseyin Koskos, Emine Özkan ile Servet Zeyrek'in koordinesinde belirlenen ve gazetede yayınlanan eserleri Türkiye'nin her yerinden insanların okuyabilecek oluşunun hayal dahi edemeyecekleri bir fırsat olduğunu dile getiren Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kendilerine bu fırsatı veren başta Diriliş Postası Gazetesi olmak üzere, Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Faruk Kahraman'a, kendilerine danışmanlık yapan öğretmenlerine ve Diriliş Postası Gazetesi Karadeniz Bölge Temsilcisi Recep Yazgan’a teşekkür ettiler.

Diriliş Postası Gazetesi Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER