Advert
Çaykur 1500 Mevsimlik İşçi Alıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çaykur 1500 Mevsimlik İşçi Alıyor
10.05.2017 15:00:10

 

Çaykur 1500 Mevsimlik İşçi Alıyor

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından yapılan duyuruda daha önce ertelenen 1500 işçi alımı için başvurular yarın alınmaya başlıyor. Çaykur’un Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde bulunan fabrikalarında işgücü ihtiyacının karşılanması için en az ilkokul mezunu 1.500 geçici işçi alımı noter kurası sonucu gerçekleştirilecek.

Alımlar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri aracılığıyla yapılacak. Başvurular bulunulan ilin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, Hizmet merkezlerine veya Çalışma ve İş Kurumunun internet sayfası üzerinden yapılabilecek. Birden çok yapılan başvurular geçersiz sayılacak. Başvurular 9 Mayıs ile 18 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek.

Kamuya işçi alımlarında ikametgah şartı kaldırılmıştı Fakat bu alım geçici ve bölgesel olduğundan o ilde ikamet ediyor olma şartı aranıyor. Ulusal ve sürekli işçi alımlarında ikametgah aranmayacak.

Çaykur tarafından yapılan duyuruda işe alınacak işçiler, 30 Mayıs 2017 Salı günü saat 10.00 Rize, 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 13.00 Artvin/Arhavi, 01 Haziran 2017 Perşembe günü saat 13.00 Trabzon/Of  ve 2 Haziran 2017 Cuma günü saat 14.00 Giresun/Tirebolu kapalı spor salonlarında noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi sonucu belirlenecek.

İşe girmeye hak kazanan işçiler talep ettikleri işyerine işe başlatılacak, işe başlamayan veya istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin yerine yine noter kura sıralamasında belirlenen yedek listedeki sıralamaya göre işyerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılacak. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Kaynak: ÇAYKUR 1500 İşçi Alımı Başvuruları 9 Mayıs’ta Başlıyor

Çaykur işkur Mevsimlik İşçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert