Çetinkaya'dan Burma'ya "ne dediği anlaşılmıyor"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çetinkaya'dan Burma'ya
03.01.2012 12:45:49

 

Çetinkaya'dan Burma'ya "ne dediği anlaşılmıyor"

AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya, yeni yılın ilk basın toplantısında Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'ya; "a kare x" gibi açıklamalarla mimar, teknik adam olduğunu göstermeye çalışıyor, icraatlarını anlat, ne yaptın şimdiye kadar listesini, belgesini ortaya koy" diyerek verdi veriştirdi.

Çetinkaya'nın geçtiğimiz hafta Atakum İlçe Teşkilatı ziyaretinin ardından gündeme düşen açıklamalarının ardından Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın 'dört bilinmeyenli denklem'li açıklamalarını trajikomik olarak değerlendiren Çetinkaya, "Metin Burma bizim açıklamalarımızın ardından a kare iks miks gibi bir açıklamada bulundu. Kendini doğru düzgün ifade bile edemedi. Bunu halkın anlayacağı dilde yapmasını beklerdik. Atakum'da belediyeciliğin 'B'si yok diyorduk,az söylemişiz Atakum'da belediyeciliğin 'A'sı da yok 'B'si diyoruz.." diye konuştu.

Burma illegal ideolojik grupları mı destekliyor?
Metin Burma'nın Atakum'un Samsun'un gelişen yüzü olduğu değerlendirmelerine katıldığını ancak bu gelişimin AK Partili Belediye Başkanı Adem Bektaş döneminde yapıldığını hatırlatan Çetinkaya, "Burma 1994 - 2004 arası belediye başkanlığı yaptığı dönemde ilçeye ne gibi hizmet vermiş? Önce bunun açıklamasını yapsın. 10 yıl boyunca Tarım İl Müdürlüğü'ne ait bir binada durdular. Şimdi ise, bizim dönemimizde yapılan binayı kullanıyorlar. Sosyal Tesisleri legal görünüp de illegal olan ideolojik grupların kullanımına açıyor. Bunların hangi ideolojik gruplar olduğunu açıklayacağım zamanı gelince" diyerek, Metin Burma'nın ideolojik grupları desteklediğini iddia etti.

Metin Burma Atakum'a yapılacak yatırımlara engel oluyor
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın ilçeye yapılacak spor salonu için yer tahsis etmediğini de belirten Çetinkaya, "Atakum'a devletin yatırım yapmasını Metin Burma engelliyor. Her konuda ideolojik davranıyor. Spor komleksi yapmak istiyoruz ama Burma yer tahsis etmiyor. Bu da yetmiyor Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini kendine üstleniyor. Raylı sistem güzergahında yapılan tüm düzenlemeler Büyükşehir'in hizmetleridir. Ama Burma bunları kendine mal ediyor" dedi.

HABER: Mustafa AK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER