Cezaevlerinde kapasitelerinin üzerinde tutuklu var, Bir an önce af çıkması gerekiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cezaevlerinde kapasitelerinin üzerinde tutuklu var, Bir an önce af çıkması gerekiyor!
06.09.2019 09:27:05

 

Cezaevlerinde kapasitelerinin üzerinde tutuklu var, Bir an önce af çıkması gerekiyor!

TÜRKAV Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, cezaevlerinin kapasitelerinin üzerinde tutuklu barındırdığını kaydederek, 40 Bin tutuklu ve hükümlünün yer yatağında cezalarını çektiklerini kaydetti.

TÜRKAV Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, cezaevinde en çok uyuşturucu suçundan hükümlü ve tutuklu bulunduğunu belirterek, Türkiye'de 78'i açık olmak üzere 385 cezaevinin olduğunu kaydetti.

Erkan, cezaevi kapasitesinin 220 bin olduğunu ancak 260 bin hükümlü ve tutuklunun bulunduğunu ve bugün itibari ile 40 bin kişilik bir fazlalığın olduğunu ve 519'u hükümlü olmak üzere 743 annenin de cezaevinde olduğunu aktardı.

EN ÇOK HÜKÜMLÜ UYUŞTURUCUDAN

İlkay Erkan, cezaevinde en çok uyuşturucu suçundan hükümlü ve tutuklu bulunduğunu ve bu rakamın 50 bin kişi olduğunu belirterek, “Bu suçu 44 bin 986 kişi ile bunu terör suçlularının takip ediyor. Cezaevlerinde yaklaşık 61 bin personel bulunuyor. 2019'da 10 bine yakın personel alımı yapmayı planlanıyor” diye belirtti.

Mevcut durumun sürdürülebilir olmadığını da kaydeden Erkan bir an önce kısmi affın çıkmasını ve cezaevlerinin kapasitelerinin üzerindeki yoğunluklarından kurtarılması gerektiğini vurguladı.

TÜRKAV İlkay Erkan cezaevi af
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert