CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
27.02.2015 20:00:06

 

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:

ZONGULDAK (AA) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Molotofla ilgili devletimizin, güvenlik güçlerimizin terör karşısında daha güçlü olmasıyla ilgili bütün düzenlemelere, CHP olarak destek vermeye hazırız

ZONGULDAK (AA) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Molotofla ilgili devletimizin, güvenlik güçlerimizin terör karşısında daha güçlü olmasıyla ilgili bütün düzenlemelere, CHP olarak destek vermeye hazırız. Getirsinler hemen bunu yasalaştırabiliriz ama vatandaşın arabasında, üstünde polise arama ve gözaltına alma hakkı yetkisi veren hiçbir demokratik ülkede olmayan düzenlemelere CHP'nin destek vermesi mümkün değildir" dedi.

Hamzaçebi, partisinin Zonguldak il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, TBMM'de şu anda polis devleti yasa tasarısının görüşüldüğünü öne sürerek, "Hükümet buna İç Güvenlik Yasa Tasarısı diyor. Bunun iç güvenlikle hiç ilgisi yoktur. Gerçek niyet Türkiye'de polis devletini kurmaktır" ifadesini kullandı.

"Sayın Başbakan, molotof, terör, bonzai diyor. Bunlara karşı önlem alınması gereken duyguları ve kelimeleri kullanıyor" diyen Hamzaçebi, şöyle konuştu:

"Polise gözaltı yetkisi veren, polise kişinin üstünde, arabasında, eşyasında sınırsız arama hakkı veren, mahkeme kararıyla değil emniyet müdürünün veya istihbarat daire başkanının emriyle aramada süreyi uzatan, aramalara dair ilişkin davaların hangi mahkemelerde görüleceğini belirleyen düzenlemelerden vazgeçin. İhtiyacınız olan molotof ve terörle ilgili düzenlemeleri süratle yasalaştıralım. Molotofla ilgili devletimizin, güvenlik güçlerimizin terör karşısında daha güçlü olmasıyla ilgili bütün düzenlemelere, CHP olarak destek vermeye hazırız. Getirsinler hemen bunu yasalaştırabiliriz ama vatandaşın arabasında, üstünde polise arama ve gözaltına alma hakkı, yetkisi veren hiçbir demokratik ülkede olmayan düzenlemelere CHP'nin destek vermesi mümkün değildir. Bunların güvenlikle ilgisi yoktur."

Hamzaçebi, seçimle hükümetlerin gelip gittiği ülkelerde polisiye önlemlerle hükümetlerin hayatta kaldığı ve hayatiyetlerini sürdürdüğün görülmediğini söyleyerek, "İsterse çoğunluk gücüne dayanarak bunu çıkarmaya çalışsın, isterse yasalaştırsın ancak bu yasalar hükümetin sonunun gelmesine mani olmayacaktır. Meydanlarda kutuplaştırma siyaseti devam ediyor. Başbakanlıktaki isim değişikliği maalesef Türkiye'deki kutuplaştırma siyasetini son erdirmedi. Millet bu hükümet sayesinde bölünmüştür. Ülke yönetilemez hale gelmiştir. Parlamento çoğunluğu ülkenin yönetilmesi için elbette avantajdır ama bu çoğunluk maalesef ülkeyi huzur içinde yönetmeye yetmiyor" diye konuştu.

- Şah Fırat Operasyonu

Hamzaçebi, Süleyman Şah'ta yaşananları acı şekilde izlediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bir ülkenin ordusu, o ülkenin bayrağını ve toprağı korumak için vardır. 'Orada çatışma olsaydı askerlerimiz ölseydi iyi miydi' deniliyor. Hiç kimse bir insanın, askerinin şehit olmasını istemez. İnsan hayatı her şeyden daha önemlidir. Yarın bu anlayış, 'Türkiye'nin güneydoğusunda askerler ölseydi daha mı iyiydi' diyerek, Güneydoğu'dan Türk ordusunu çekebilir. Süleyman Şah Türbesi'ndeki toprak kaybı vatan parçasının kaybıdır. Türkiye'nin vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi'nde kaybedilmiştir."

Zonguldak'a geldiği sırada doların 2 lira 52 kuruş seviyesinde olduğunu anlatan Hamzaçebi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Doların dün akşamki kapanışı 2 lira 47 kuruştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman konuşursa dolar yükseliyor. 12 Aralık'tan bu yana Merkez Bankası'na düzenli olarak yükleniyor. Sayın Erdoğan, 'Merkez Bankası faizi indirsin' diyor. Bir tek vatan haini demediği kaldı. Merkez Bankası başkanıyla ilgili, 'Dışa bağımlı bu adam, kime hizmet ediyor belli değil' dedi. Bir cumhurbaşkanı Merkez Bankası başkanıyla uğraşmaz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne zaman faiz indirilsin baskısını uygularsa dolar yükseliyor. Biz kaybediyoruz, dolar kuru kazanıyor."

Akif Hamzaçebi ziyaret Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert