CHP Milletvekillerinden İnce’ye ve Kılıçdaroğlu’na Parlamenter sistem dayatması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Milletvekillerinden İnce’ye ve Kılıçdaroğlu’na Parlamenter sistem dayatması
21.05.2018 08:50:58

 

CHP Milletvekillerinden İnce’ye ve Kılıçdaroğlu’na Parlamenter sistem dayatması

​Başkanlık sistemine karşı referandum kampanyası yürüten CHP’ye seçim beyannamesine Başkanlık Sistemini kaldıracağına dair taahhütname konması isteniyor.

Bir grup CHP milletvekilleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Başkanlık sistemini kaldıracaklarına dair seçim beyannamesine bir madde konmasını isterlerken bununla da yetinmeyerek noterden taahhütname istiyorlar.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Başkanlık Sistemine sıcak bakan seçmenin oyunu kaybetmemek için CHP’li milletvekillerine sıcak bakmadığı öğrenilirlerken, Kılıçdaroğlu’nun çelişkili tutumu opotunistlik olarak değerlendiriliyor.

Buna göre CHP’nin genel siyasi tavrının başkanlık sistemine hayır olarak öngörülürken Genel Başkanının tavır için “İstemem yan cebime koy gibi ikircikli bir durum” durum olarak partide bölünmelere yol açıyor.

Kılıçdaroğlu’nun ikircikli tavrına karşı CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye durumu ileten CHCP’li milletvekilleri, İnce’den, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2015 seçimlerinde emeklilere noter onaylı 4 maddelik taahhütte bulunması gibi bir noter taahhütnamesi istediler.

CHP’li milletvekilleri, “CHP cumhurbaşkanı adayı samimiyse noter onaylı parlamenter sisteme geçiş için taahhütname versin. Eğer veremiyorsa neden başkanlık sistemine karşı çıktık o zaman” diye soruyorlar.

CHP Başkanlık sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER