CHP’ nin Kaderi CHP “Seçmeninin” Elinde…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP’ nin Kaderi CHP “Seçmeninin” Elinde…
04.10.2018 12:21:38

 

CHP’ nin Kaderi CHP “Seçmeninin” Elinde…

Bu sabah çok değerli bir gazeteci ile konuştum. Yazılarıma hak verdiğini ancak bunun zamanlamasının yanlış olduğunu söyledi. Zamanı, Belediye seçimlerinden sonraymış.

Demokrasilerde Hükümet kim olursa olsun sağlam bir muhalefet partisi elzemdir. Muhalefet kendi seçmeni ile kavga içindeyse ve aralarında uyumlaşma eşiği aşılmışsa; o parti derdini kimseye anlatamaz. Etkin muhalefet yapabilme basireti kaybolur. Bu saptamadan sonra; Kılıçdaroğlu’na ve örgütüne ve onun yerini alacak müstakbel Genel Başkanı’na haddimiz gereği 10 maddilik bir reçete hazırladım.

1.       Bir demokratik Tüzük hazırla. O  tüzükte  tüm  atama yetkilerini Genel Başkan üzerinde topla. Ancakkk… .Delege belirleme sisteminde; yüzde 50’lik Genel başkanlık kotası getir.  Delegelerin diğer yarısı ise; farklı görüşteki ve renkteki üyelerin teveccühüyle oluşturulsun. Yeni Genel başkan adayları sitemin içinden organik yollarla süzülerek gelsin.

2.      Yerel seçimlere 6 ay kala,  kendi kafana göre ve CHP üst aklı polit bürosunun dayattığı ve yerine geçmesi düşünülen Genel Başkan adayını kapalı kapılar arkasında belirleme. Bak o isim elinde patladı ve şimdiden deşifre oldu.

3.      Partinin tüzüğünde yazan CHP “sosyaldemokrat” bir partidir maddesini kamuoyunda tartışmaya aç. Varsa KEMALİZM’ den üstün yanları ortaya koy… Görelim bakalım.

YAZININ DEVAMI İÇİN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER