CHP Samsun eski İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz saldırıya uğrayan ODA TV Muhabiri Bülent Karslıoğlu’nun avukatlığını üstlendi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun eski İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz saldırıya uğrayan ODA TV Muhabiri Bülent Karslıoğlu’nun avukatlığını üstlendi
25.12.2018 14:35:10

 

CHP Samsun eski İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz saldırıya uğrayan ODA TV Muhabiri Bülent Karslıoğlu’nun avukatlığını üstlendi

CHP Samsun eski İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, Gazete Gerçek Gazetesi imtiyaz sahibi Hayati Kaynar tarafından saldırıya uğrayan ODA TV muhabiri Bülent Karslıoğlu’nun avukatlığını üstlendiğini belirten bir açıklama yaptı.

Akçagöz açıklamasında, “Samsun basın camiasında, yaşanan bu olayın gazeteci olan müvekkil adına ciddi destek görmediği yönündeki üzüntülerimi de belirtmek isterim” diye belirtti.

CHP Samsun eski İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz’ün açıklaması şöyle;

Samsun basını ve kamuoyuna

21 Aralık Cuma gecesi, yerel bir gazetede mesleğini icra eden ve Odatv’de haberleri yayınlanan Bülent Karslıoğlu’nun maruz kaldığı sözlü ve fiziksel saldırı hepinizin malumudur.

Müvekkil Bülent Karslıoğlu, bir gazetecidir. Gazetecilik faaliyetini yürüttüğü sırada, yapmış olduğu haberlerden kaynaklı olarak, Samsun’da faaliyet gösteren başka bir gazetenin imtiyaz sahibi ve Genel yayın Yönetmeni tarafından tehdit edilmesi olayının, hukuki olarak tarafımızdan takip edildiğinin bilinmesini istiyorum.

Gazetecilik, serbest icra edilen ve halkın haber alma özgürlüğünü temsil eden, saygın bir meslektir. Bu saygın mesleği icra ederken, gazetecilerin her türlü, maddi-manevi zorluklarla karşılaştığını biliyoruz.

Ancak, müvekkil Bülent Karslıoğlu'nun maruz kaldığı olayın diğer tarafının da gazeteci olması, gerek gazetecilik mesleği açısından, gerekse halkın haber alma hürriyetinin ne derece baskı altında olduğunun görülmesi açısından oldukça önemlidir.

Müvekkil Bülent Karslıoğlu, hiç kimsenin baskısıyla ve telkiniyle kalem oynatmayan bir gazeteci olarak bilinir ve tanınır. Samsun basın camiasında, yaşanan bu olayın gazeteci olan müvekkil adına ciddi destek görmediği yönündeki üzüntülerimi de belirtmek isterim. Karslıoğlu’nun maruz kaldığı eylem, gazetecilik faaliyeti nedeniyledir. Dolayısıyla, Samsun basın camiasını, bu konuda meslektaşları olan Bülent Karslıoğlu’na destek olmaya davet ediyorum.

SÜRECİ BASIN VE KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIM

Hiçbir gazeteci, yapmış olduğu haberlerden dolayı, tehdit edilmeyi bırakın, baskı altına dahi alınamaz, alınmamalıdır. Haberleri beğenmeyebilirsiniz. Haberlerin belki de kişilik haklarınıza saldırı niteliği taşıdığını, ya da sizi rencide ettiğini düşünebilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz yol, konuyu yargıya intikal ettirmek, adalet mekanizması önünde hakkını aramaktır. Tehdit ve saire gibi yöntemlerle, basın hürriyetine inanmış bir gazeteciyi yıldırmak mümkün değildir. Müvekkil Bülent Karslıoğlu’nun maruz kaldığı tehdit ve hakaret eylemlerinden dolayı Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış olup, dosya tüm delilleriyle birlikte Cumhuriyet Savcılığı değerlendirme aşamasındadır. Bundan sonraki süreci, imkan oldukça Samsun basını ve kamuoyuyla paylaşmaya da devam edeceğiz.

Samsun'daki gazetecileri, meslektaşlarına sahip çıkmaya; Samsun Gazeteciler Cemiyeti'ni, işbu konuyu mesleki anlamda soruşturmak ve disiplin hukuku açısından işlem yapmak üzere göreve davet ediyorum.

Bülent Karslıoğlu adına

Av.Tufan AKCAGÖZ

 

​CHP Samsun Tufan Akcagöz Bülent Karslıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sinan Engin     2018-12-26 Bülenti tanırım iyi çocuktur.
GALERİLER