CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Bacasız fabrika üniversiteyi beğenmedi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Bacasız fabrika üniversiteyi beğenmedi!
27.03.2018 13:11:14

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Bacasız fabrika üniversiteyi beğenmedi!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP İl kongresinde yapmış olduğu konuşmayı değerlendirirken üniversite yerine fabrika açılması gerektiğini söyledi.

Samsun’a ikinci üniversite müjdesinin, Samsun’un temel sorunlarını ortadan kaldırmayacağını söyleyen Tufan Akcagöz, “Üniversite açıyorsunuz, öğretim görevliniz yok. Akademik dünyayı perişan ettiniz. Bilim sahasında yandaş olur mu? İşte AKP döneminde oluyor. Adları akademisyen ama bir bakıyorsunuz, sarık ve cübbeyle gezen Rektörler var. Bilim yapılan kurumların düştüğü durumlar, içler acısıdır. Sayın Erdoğan, Samsun’a ikinci Üniversite müjdesi verdi. Sanırsınız fabrika açıyorlar. Fabrika açın da millet sevinsin. İki üç bölüm kur, bir iki öğretim üyesi doldur, Üniversite’yi kur. Üniversite kurmak, inanın turşu kurmaktan kolay. Böyle mi olmalı? Samsun’un, köklü bir Üniversitesi zaten var. Onu da paçasından çekenler çok, herkesin malumudur. Üniversite mezunu gençlerimiz var. Binlercesi ortalıkta, işsiz güçsüz. Bazı bölümlerin iş sahasında karşılığı bile yok. Üniversiteleri, bu bölümlerle doldursan ne olur? Yazık, günah. Keşke Üniversitelerimiz, bilimsellikten yana olsalar. Keşke özgürce bilim yapabilseler. Elleri kolları bağlı, görüyorum. O nedenle, bu vaadler de boş.” dedi.

ikinci üniversite Samsun Tufan Akcagöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Misafir     2018-03-28 Kocadım ölecem ahada Atatürk ün partisiyiz diye diye ömrüm geçti valla Atatürk di rilse kahrından ölür 94 yıllık parti % 25 lerden yukarı neden çıkamıyo diye vazgeçtim artık oy moy yok kimseye al birini vur ötekine
BOŞ KAFA     2018-03-27 Ya bir sus be adam, sen kıvırtkanoğlunu geçtin. Her şeye bir kulp takıyorsun. Çok konuşuyorsun, boş konuşuyorsun. Her gün senin saçmalarından seçmelerini okumak zorunda mıyız.
GALERİLER
Advert
Advert