CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz herkese saldırıyor, Şimdi de Erhan Usta’ya sardı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz herkese saldırıyor, Şimdi de Erhan Usta’ya sardı!
12.03.2018 10:35:53

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz herkese saldırıyor, Şimdi de Erhan Usta’ya sardı!

​Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AK Partili siyasetçilerden sonra şimdi de MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın, Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiğini yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Erhan Usta’nın, kamuoyu üzerinde bir algı yaratmaya çalıştığını ama bunda başarı sağlayamayacaklarını kaydeden Tufan Akcagöz, “MHP, misyonunu tamamlamış bir siyasi harekettir. 15 temmuz darbe teşebbüsü tarihinden itibaren MHP, daha da farklılaşmış, önceki söylemleri ile tamimiyle çelişen, kendi özü ile bağdaşmayan bir siyasi tutum içerisine girmiştir. Bundan en çok MHP tabanının rahatsız olduğu, herkesin malumudur. MHP’nin, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ diyen AK Parti siyaseti ile geçmişini inkar etmek pahasına ittifak yapması, Türk siyasi tarihinde yer alacak ve üzerinde çok konuşulacak olaylardan biridir. Ortada bir ittifak varsa, AK Parti ve MHP ittifakıdır. Bu ittifakın, memleketin zararına olacağı da muhakkaktır. FETÖ’nün Türk siyasi hayatına müdahalesini gündeme almak için, bundan önceki seçimleri de mutlaka gözden geçirmek gerekir. 2010 referandumunda, ‘Mezardakiler de imkan olsa kalksa ve evet dese’ diye propaganda imkanı sağlanan Fethullah Gülen’e bu hareket alanını sağlayanlarla beraber hareket edenlerin, bugün 2019 seçimleri için manipülatif açıklamalar yapmaya hakkı yoktur. Allah akıl fikir versin.” dedi.

Siyasi ittifak yasasının gündemde olduğunu ve önümüzdeki süreçte bunun konuşulmaya başlanacağını dile getiren Tufan Akcagöz, “Ülke, uçurumun eşiğinde. Herkesin, bu tehlikeyi görmesi gerekiyor. Türkiye, tek adam rejimine asla teslim edilmemelidir ve edilmeyecektir. Aynı duygu ve düşünce içinde olan toplumun bütün kesimleriyle bir arada olmak, işin doğası gereğidir. CHP’nin merkezinde olduğu bir ittifakın, FETÖ tarafından destekleneceği iddiası, gerçek dışı olduğu kadar, komiktir de. FETÖ, eğer destek verecek gücü kaldıysa, dün olduğu gibi, AK Parti MHP ittifakını destekler. Çünkü en fazla yine bu yapılar içinde kendisine hareket sahası bulabilir. Bu nedenle, mantık işletildiğinde bu sonucu çıkarmak, pek ala mümkündür. FETÖ en çok, AK Parti-MHP ittifakının içinde kendisine yer bulur. AK Parti’nin içinde henüz ayıklanamayan FETÖ varlığı iddiası nazara alındığında, bu tezin oldukça güçlü bir tez olarak karşımızda durduğu görülecektir.“ diye konuştu.

 

Erhan Usta Tufan Akcagöz FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-12 Ben olsam hiç kimseyle değil partim ile uğraşırım 94 yıllık parti neden % 25 lerde aca ba diye sorgular gereğini yapmaya çabalarım Zira dün kurulanlar iktidarda Henüz kurul ma aşamasındaki partiler büyük yankı uyandırıyor İyi parti mesela
GALERİLER
Advert