Advert
Chp Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: Damatlar dışarda, garibanlar içerde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Chp Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: Damatlar dışarda, garibanlar içerde!
12.06.2017 09:24:20

 

Chp Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz: Damatlar dışarda, garibanlar içerde!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, FETÖ soruşturmaları sırasında tahliye edilen ve kamuoyunda da çokça tartışılan damatlarla ilgili konuştu.

Kadir Topbaş'ın ve Bülent Arınç'ın damatlarının, bu soruşturma kapsamında kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiğini dile getiren Tufan Akcagöz, "Herkesin hemfikir olduğu bir gerçek var. Başkalaşan bir adalet mekanizması ile karşı karşıyayız. Yargı kurumlarından beklediğimiz, herkese eşit mesafede olmalarıdır. Onlardan beklediğimiz adil olmalarıdır. Ancak, yargı camiası büyük bir baskı altında. Beklenilen karar verilmediğinde Hakimlerin başına neler geldiğini görüyoruz.

Hakimin verdiği karara saygı duymak istiyorum. Ancak, siyaset kurumuna teslim olmuş bir yargıya güven duymak mümkün değildir. Bir tarafta, henüz duruşma günü belli olmadan cezaevlerinde tutuklu vatandaşlar, diğer taraftan ise üç beş gün cezaevinde tutulduktan sonra serbest bırakılanlar. Millet bunların hepsini görüyor. Bunları gördüğü için de, yargıya güveni kalmıyor. " dedi.

Ülkenin büyük bir cezaevine döndüğünün altını çizen Tufan Akcagöz, " Yazan içerde, çizen içerde. Muhalif olan içerde, muhalif fikir ortaya atan içerde. Bilim adamı içerde, siyasetçi içerde. Bunların büyük çoğunluğu mahkum değil, sadece tutuklu. Yani, haklarında verilmiş ve kesinleşmiş bir Mahkeme kararı yok. Neden tutuklular diye sorduğumuzda, ortada çok ciddi iddialar var diye söylüyorlar. Ortadaki ciddi iddialar, bu insanların özgürlüklerinin kısıtlanması için yeterli mi, belli değil. FETÖ soruşturmalarının, adaletli bir şekilde yürütüldüğünü de düşünmüyorum. İki damat vakası yaşadık biliyorsunuz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın damadı, tutuklandı ve çok kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiler. Bu iki şanslı damat serbest, binlerce gariban cezaevinde. Tek günahları, AKP'li birine damat olamamak mı? Mahkeme duvarlarında, 'Adalet mülkün temelidir' yazısını görünce içim parçalanıyor. Gerçekten, yüreğim burkuluyor. Bir idare, adil olmaktan uzaklaşmışsa orada artık hukuk devletinden söz etmek mümkün değildir. İnsanlar, televizyonlarını açıp izliyorlar. Gördükleri, bir takım kişilere damat olanların tahliye edildiğidir. Aynı durumda olan binlercesi belki, bu duruma nefretle bakıyor. Her geçen gün daha da geriye gidiyoruz. Bunun telafisi, acil bir iktidar değişikliğidir. " diye konuştu.

Kadir Topbaş Av.Tufan Akcagöz Bülent Arınç chp fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert