CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz: Vezirköprü’yü kandırıyorlar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz: Vezirköprü’yü kandırıyorlar!
14.04.2018 09:51:13

 

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz: Vezirköprü’yü kandırıyorlar!

Vezirköprü’de Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün düzenlediği danışma kurulu toplantısına katılan Akcagöz, ‘Vezirköprü’yü kandırıyorlar’ dedi.

Vezirköprü ilçesinin, birçok konuda mağdur edildiğini söyleyen CHP Samsun İl Başkanı, “Vezirköprü, neredeyse 16 yıldır hizmet alamıyor.

Vatandaş yol istiyor, yol yapmıyorlar. Vatandaş hastane istiyor, hastane yapmıyorlar. Vatandaş huzurevi istiyor, umurlarında bile değil. Mart ayı başlarında Vezirköprü’ye geldik. Hastane inşaatının ne durumda olduğunu gördük. İnsanları kandırıyorlar. Vezirköprü halkını aldatıyorlar.

Siz de, aldanmayın kardeşim. Sayın Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili. Hastaneyi 2018 yılında bitireceğiz dedi. Takipçisi olacağım. 2018’in bitmesine 8 ay var. Bu kadar zamanda biter mi biter. Bakacağız. Dileğim, bitmesi yönündedir. Başka ne istiyor Vezirköprülü? Yol istiyor. Su istiyor. İstedikleri çok şey değil ama siyasi iktidar her nedense Vezirköprü’ye sırtını dönmüş vaziyette. Ak Parti’ye büyük oranda oy vermiş bir bölgedeyiz. Bunlara oy verenler, hesap sorma haklarını kullansınlar. Bir hesap sorma yeri de, seçim sandığıdır ki, o sandık önümüze geliyor. Önce yerelde, sonra genelde bu başarıyı elde edeceğiz. Buna inancım tamdır.” dedi.

 2019 yılında cesaret kazanacak diye partililere seslenen Tufan Akcagöz, “2019 yılı, cesaret yılı olacak, çünkü cesaretle adımlar atmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var. 2019 yılı, adalet beklentilerinin zaferle taçlandığı bir yıl olacak. Bunu şimdiden söyleyebilirim. Zaman çok çabuk ilerliyor. Göz açıp kapayıncaya kadar seçim sandığını önümüzde bulacağız. Ülkede adalet yok. Ekonomi iflasın eşiğinde. Hemen her şeyi ithal eden bir ülke durumuna gelmişiz. Tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş. Ortadoğu cehenneme dönmüş ve daha da ne olacağı belli değil. İnsanlar ölüyor, göçmenler topraklarımıza yerleşiyor. Samsun bile otuz binin üzerinde Arap göçmene ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyet, tahrip edile edile bugünlere geldik. Ülkeyi yönetenler, Atatürk’e ve onun devrimlerine muhalif. Ne kadar rantçı, menfaatçi varsa bir bakıyorsunuz, onların kuyruğuna takılmış. Dini argümanları kullanıyorlar, dindar oldukları yok. Dindar insan bu kadar zalim olur mu? Ancak şunu söylemek istiyorum ki, bir yurtsever olarak, bir Cumhuriyetçi olarak, nefesimizin son anına kadar ve kanımızın son damlasına kadar Cumhuriyetimizi koruyacağız. Kimse bu memleketi sahipsiz sanmasın. “ diye konuştu.

Danışma kurulu toplantısı sonrası, Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya kanyonunu gezen Tufan Akcagöz, “Türkiye’nin bir harikası. Şahinkaya kanyonu, mutlaka daha iyi tanıtılmalı. Bu manzarayı herkes daha çok görmeli. Samsun için bulunmaz bir nimettir. Daha çok reklamı yapılması lazım. Ancak görüyoruz ki, reklamı neredeyse hiç yapılmıyor. Şayet etkili bir tanıtımı yapılabilse, daha çok turist gelir ve bundan bütün bölge maddi ve manevi yararlanır. Şahinkaya kanyonunu bütün dünya tanısın istiyorum.” diye sözlerini tamamladı.

​Vezirköprü CHP Samsun Tufan Akcagöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER