Advert
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Ucube binaya sahip çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Ucube binaya sahip çıktı!
19.12.2019 09:01:33

 

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Ucube binaya sahip çıktı!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) yıkma planına tepki gösterdi.

Samsun'u, bölgenin cazibe merkezi haline getirecek her çalışmayı destekleyeceklerini ancak şehrin en büyük kültür ve sanat yapısının yıkılarak yerine bir fuar kurulmasını kabul etmediklerini ifade eden Hancıoğlu şunları kaydetti:

"Kentin doğusunda ve batısında birçok alternatif alan dururken ya da mevcut fuar alanını, tıpkı eskiden olduğu gibi yeniden bir cazibe merkezine dönüştürecek çalışmalar yapılabilecekken; Samsun'un kültür-sanat faaliyetlerinin önemli bir bölümünün icra edildiği AKM'yi yıkmak, Samsun halkına yapılmış büyük bir ihanet olur. Başkan, Samsun'da 'kültür ve sanatın düşmanı' olarak anılmak istemiyorsa, oraya dokunmaz. Şayet dokunursa, karşısında Samsunluları bulur, sanatseverleri bulur!"

Neslihan Hancıoğlu CHP Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2019-12-19 akasyam 18 yıllık binanın yıkılması hakkında ne düşünüyorsun? israf değil mi? yazık değil mi? günah değil mi? bu hükümet türkiye için mi var müteahhitler, ilan peşinde koşturan sizin için mi var????
GALERİLER
Advert