CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Çarşamba Şeker Fabrikalarını Sordu…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Çarşamba Şeker Fabrikalarını Sordu…
14.06.2017 13:27:09

 

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Çarşamba Şeker Fabrikalarını Sordu…

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, TBMM Genel Kurulunda söz alarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye Çarşamba Şeker Fabrikası’nın neden çalıştırılmadığını sordu.

Tekin, Şeker Fabrikasının içinde bulunduğu durumu sizlere izah etmek istiyorum. Sayın Bakanım, Samsun Çarşamba Şeker Fabrikası makinelerin bakımsızlığı nedeniyle yani altı yıldır beklemesi sebebiyle çalıştırılmamaktadır. Aynı gerekçeyle bekleyen diğer şeker fabrikalarından Susurluk, Alpullu, Ağrı ve Kars şeker fabrikaları aynı akıbetteyken bu yıl çalıştırılmaya başlanmıştır. Bunların çalıştırılması için çok uzaklardan şeker pancarı taşınacağını biliyoruz, bu karar alınmıştır.

Bu fabrikalara sevinirken şahsım ve Samsunlular olarak Çarşamba Şeker Fabrikasının çalıştırılmamasına üzüldüğümüzü belirtmek isterim çünkü Bafra ve Çarşamba ovaları şeker üretmek için Çarşamba Şeker Fabrikasının çalıştırılmasını beklemektedir.

Karadeniz'in verimli ovalarına sahip tek şehri olan Samsun, düşük fiyatlardan dolayı fındığı sökmekle yüz yüzedir; et ithalatından dolayı dağlarında hayvancılığı bırakmakla yüz yüzedir. Sulama projelerinin yavaşlığından, aynı zamanda para etmeyen çeltiğinden dolayı, kısacası AKP'nin ilgisizliğinden dolayı üretim sürekli geri gitmektedir. Üretici artık tarımı bırakmakla yüz yüzedir.

Çarşamba Şeker Fabrikası Hayati Tekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert