CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: MEB Okullarına Neden Sahip Çıkmıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: MEB Okullarına Neden Sahip Çıkmıyor!
02.09.2019 12:59:15

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: MEB Okullarına Neden Sahip Çıkmıyor!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun –Alaçam Göçkün 75 yıl Yatılı Bölge Ortaokulu 1998 yılında yapılarak Eğitim ve Öğretime açılmış ve 2016 yılında kapandığını kaydederek,

“24 Derslikli, iş atölyeleri, konferans salonları, toplamda 500 öğrencinin eğitim alabileceği, 300öğrencinin yatılı kalabileceği Kız ve Erkek öğrenci yurtları, Öğretmenlerin kalabileceği 12 lojman ve idari binalardan oluşan dev yatırım kaderine terk edilmiştir. Bu okul kimin? Bu okul kimlerin parasıyla yapılmıştır? Vatandaşlarımız adına sormak istiyorum. Bu devasa yatırımın ülkemiz gençliğinin hizmetine sunulması gerekirken! Çürümeye terk edilmesine bir anlam vermek olanaksızdır. Bu okulun bu halde çürümeye terk edilmesinin altında başka rant hesapları ve birilerini kayırma mı var diye endişeler vardır” dedi.

Zeybek şöyle devam etti;

“Okulun içerisini gezdiğimizde çürümeye terk edilmiş battaniye, yastık, yorgan ve döşeklerin yanında dayanıklı malzemelerin söküldüğünü görüyoruz. Derslikleri, idari bölümleri,  atölyeleri, konferans salonları, spor salonları, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla birlikte 139 dönüm alan üzerine kurulmuş Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun kapatılarak, kaderine terk edilmesinin nedeni nedir? Alaçam da okul ihtiyacı olmadığı için kapatıldıysa, yeni okullar neden yapılıyor olmalı! Birçok yerde öğrencilere yurt bulunamazken buradaki yurdun ve okulun kullanım dışı bırakılması akıllara çeşitli kuşkuları düşürmektedir.

MEB YAPILARINA SAHİP ÇIKSIN!

Milli Eğitim Bakanlığının yatırımlarının bu kadar kısa sürede atıl kalması düşündürücüdür. Gerekçesi ne olursa olsun bir yatırım 18 yıl gibi kısa sürede atıl duruma düşmemelidir. Bu yatırımların tamamı milletimizin alın teri ve vergileriyle yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının yatırımları isabetli ve uzun süreli olmalı ve gençliğimize hizmet vermelidir.

Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun Kurulu bulunduğu 139 dönüm alan ve bu alan üzerine yapılmış binalar birilerinin iştahını kabartmış olmalı ki, bu güzelim eğitim kurumunun atıl duruma düşmesi sağlanmıştır. Geniş ve güzel bir alana sahip okulun çeşitli çevreler tarafından alınmak istendiği duyumları tarafımıza gelmeye başladı. İlgili, yetkili kimler var ise bu okula sahip çıksın! Bu dev yatırımın mevcut halini görünce üzülmemek imkânsızdır. Milli Eğitim Bakanımız ve bütün bakanlık yetkililerinin konuyu inceleyerek burada çürüyen, yok olan malzemelerin tespiti yapmalı ve bu okulu çürümekten kurtararak gençliğimizin hizmetine sunması bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağız.

 

CHP Samsun Kemal Zeybek Samsun –Alaçam Göçkün 75 yıl Yatılı Bölge Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER