CHP Samsun'da Tufan Akcagöz, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun'da Tufan Akcagöz, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı
27.04.2018 12:49:57

 

CHP Samsun'da Tufan Akcagöz, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

CHP Samsun il başkanı Avukat Tufan Akcagöz, milletvekilliği aday adaylığı için il başkanlığı görevinden ayrıldığını açıkladı.

CHP Samsun il başkanı Avukat Tufan Akçagöz parti binasında yaptığı basın açıklamasında “Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün 2. yıl dönümüne yaklaşırken, bir darbeden kurtulup hükümet tarafından başka bir darbeyle, özgürlüklerin ve hukukun yok oluşuna hep birlikte şahit oluyoruz”” diye konuştu.

Akcagöz şöyle devam etti, “Dünya Hukuk Endeksi’nde kabile devletleriyle aynı klasmanda değerlendiriliyoruz. Basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke içinde 157. Sıradayız. Toplum kutuplaşmış. Bir kesim diğerine nefretle bakar hale gelmiş. Ekonomi duvara tosladı toslayacak. Tarım bitmiş, hayvancılık tükenmiş, ekonomi politikaları iflas etmiş. İşsizlik had safhada ve engellenemez bir boyuta ulaşmış. Bu bir parti meselesi değildir. Bugün söylediğimiz sözlerin hiç birinin sadece siyaseten söylenmiş sözler olarak algılanması kesinlikle doğru değildir. CHP’nin bugün söylediği her söz, kurtuluşa dair birer reçetedir.

KUVAYI MİLLİYE GÖNÜLLÜSÜYÜM

Samsun, kuvayı milliye demek. Milli mücadelenin başladığı, ilk kıvılcımın ateşlendiği yerde doğduk ve yaşıyoruz. Samsun, epey zamandır sahipsiz ve AKP’ye 6 milletvekili verdiği halde, hizmet alamıyor. Samsun’da istihdam alanları yaratılamıyor. Fabrika yerine cezaevi açılıyor. İşsizlik almış başını gitmiş. Samsun’da, Üniversite mezunu işsiz sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. İnsanlar yıllardır kandırılmış. Vatandaşın elinden nüfus kağıdı fotokopileri alınmış, tersane yaptıracağız, sizi işe alacağız denilmiş; aradan geçen, 15 sene. Şimdi de bu projenin de atıl bir proje olarak kaldığını söylüyorlar. Samsun, hiç bu kadar yalnız bırakılmamıştı. AKP Milletvekilleri, sanki Samsun’a ait değillermiş gibi. Baktığınızda, Samsun için TBMM çatısı altında tek söz etmediklerini görüyoruz. Hepsinin karnesi zayıflarla dolu. Ankara’da yaptıkları tek iş, el kaldırıp indirmek.

Kentimizin değerlerinden biri de Samsunspor. AK Parti hükümetine iki spor bakanı verdik; Samsunspor ne çektiyse bu iki bakan döneminde çekti. Şimdi ise maalesef düşme bandında. Büyük kazadan sonra, Samsunspor anısına, bir anıt bile dikemediler. Samsun’un AK Partili Milletvekilleri ve idarecileri, Samsunspor’u kendi takımları gibi görmediler. Kentsel dönüşümle ilgili projeleri sınıfta kaldı. Samsun, adeta bir köy gibi büyümeye mahkum ediliyor. AK Partili belediyeler rant derdinde. Keyfi harcamaları bile milyonlarca lirayı bulan Samsun Belediyeleri, denetlenmiyor, denetlenemiyor. Samsun’a ve Samsunluya ait olan milyonlarca lira, heba ediliyor. Hesap soran, denetleyen yok. Hesap mekanizması neredeyse işlemez hale gelmiş. Türkiye’de işsizlik sorunu ile ilgili sorun çözme yöntemi olarak bir teklif ortaya attığımızda, bu girişimimiz AKP grubu tarafından engelleniyor. Cumhuriyet Halk Partisi grubunun vatandaş lehine vermiş olduğu mücadele ve gösterdiği çaba, AKP hükümeti eliyle reddediliyor. Vatandaş, ‘hiç bir şey değişmez; böyle gelmiş, böyle gider.’ karamsarlığına terk edilmiş durumda. Ancak bilinmelidir ki, böyle gelmiş böyle gitmez

Aktif siyaset hayatıma, 2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Çarşamba ilçe Başkanlığı görevi ile başladım. Parti içinde, İl Disiplin Kurulu Başkanlığı da olmak üzere, pek çok görevlerde bulundum. Partimi, kurultaylarda temsil ettim. 2015 yılının 27 Aralığında yapılan CHP Samsun İl Kongresi’nde, partililerimiz tarafından 38 yaşında İl Başkanlığı görevine layık görüldüm. İkinci defa bu göreve talip olduğumda yine sadece örgütüme güvenerek yola çıktım ve 7 Ocak 2018 tarihindeki İl kongresinde Samsun İl Başkanı olarak yeniden seçildim. Bu onurlu görevi bana tevdi eden tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum. Şimdi, tarihi bir dönemden geçerken, tarihi bir karar almak zorundayım. Kendimi, bir kuvayı milliyeci olarak tanımlıyorum.

Bulunduğum her konumda, aldığım her görevde bu düşüncemi hep diri tuttum. 2 dönem, Samsun Barosu yönetim kurulu üyeliği ve Baro Genel Sekreterliği görevlerinde bulundum. Hangi görevde olursam olayım, millete hizmeti birinci sıraya aldım. Görevde kaldığım iki dönem İl Başkanlığım süresinde, 17 ilçenin tamamında, sahada çalışmayı kendime düstur edindim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarını Samsun’da AK Parti’nin körleşmiş siyasetinin önüne geçirebilmek adına sabah akşam, tüm örgütümle birlikte çalıştım. Yakakent’in Mutaflı’sında, Ayvacık ilçemizin Karşı döngelinde, bütün ilçelerimizde köy köy örgütümle birlikte çalıştım, emek harcadım, gayret gösterdim. Bunun için, çalışma tempom içerisinde bana her zaman yoldaşlık eden başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kadın kollarıma ve gençlik kollarıma sonsuz teşekkür ediyorum. İlçe başkanlarıma ve yöneticilerime teşekkür ediyorum. Beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan ve bana her zaman destek olan sevgili eşim Sinem’e, sonsuz teşekkür ediyorum. İki uğur böceğim var; biri Egemen, diğeri Atlas. Tüm çocuklarımız için güzel ve mutlu bir gelecek diliyorum.

 

CHP Samsun Tufan Akçagöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert