CHP'li başkan bu iddiasını ispatlasın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP'li başkan bu iddiasını ispatlasın!
07.09.2019 09:09:00

 

CHP'li başkan bu iddiasını ispatlasın!

Odatv muhabirinin çıkarı için haber yaptığını iddia eden CHP’li Başkan çark etti. İddiasını ispat edemedi.

Odatv muhabirinin çıkarı için haber yaptığını iddia eden CHP’li Başkan çark etti. İddiasını ispat edemedi.

Odatv, 5 Eylül 2019’da, benim imzamla, “Özel kaleme eşinin yeğenini atayıp öz yeğenine belediye şirketi kurdurmuştu... CHP'li Başkan itiraf etti” başlıklı bir haber yayımladı.

Haberde, Samsun’un CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, 31 Mart yerel seçimleri sonrası eşinin yeğenini Özel Kalem Müdürü yaptıktan sonra bu sefer de öz yeğenine belediyenin şirketini kurdurduğu dile getirildi.

Meclis toplantısında AKP’li üyelerin sorularını cevaplayan Başkan Deveci, iddiaları doğrulayarak, yeğenine kurması için şirketin sermayesini kendisinin verdiğini, yeğeninin şu anda belediyede asgari ücretle çalıştığını itiraf etti.

Ben de Başkan Deveci’nin açıklamasını virgülüne dokunmadan haber yaptım.

AÇIKLAMA YAPILMADI

Haberin yayımlanmasının üzerinden yaklaşık 9 saat geçtikten sonra CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Odatv’nin Twitter’den paylaştığı haberin altına yorum yapıp, korkunç bir ithamda bulunarak, benim kendisinden isteklerim olduğunu, yerine getirilmediği için kin kustuğumu iddia etti.

Bu iftirasıyla hem beni hem de Odatv’yi büyük bir zan altında bıraktı.

Bu büyük yalandan dolayı Atakum Belediyesi’ni aradım. Başkan’ın, bir gazeteci için utanç verici olan iddiasını belgelemesini ya da bir açıklama yapması halinde bunu yayımlayacağımızı belirttim.

Atakum Belediyesi’nden şahsıma yapılan iftira ile ilgili açıklama yapılmayacağı bildirildi.

Odatv olarak sorumlu gazetecilik görevi gereği haberle ilgili Atakum Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamayı yayımlıyoruz:

“30 Nisan 2019 tarihinde Atakum Sanat Kültür Turizm Yönetim Organizasyon Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruluşu gerçekleşmiştir. Şirket sermayesi olan 25 bin TL’nin, belediyemize yük edilmemesi için, Berk Altunkılıç’a kurdurulmuştur. Buradaki 25 Bin TL Başkanımız Cemil Deveci tarafından karşılanmıştır.

Şirket Ticaret Sicil Gazetesinde yayınladığı bu tarihin hemen ardından, 9 Mayıs tarihli Ticaret Sicil Gazetesinde görüldüğü üzere, 9 Mayıs tarihinde Atakum Belediye Başkanlığı’na hibe ile devredilmiş, Berk Altunkılıç’ın tüm yetkileri alınmış ve tüm yetki ve sorumluluk Belediye Başkanı olarak Cemil Deveci’ye, şirket müdürü olarak da Erkan Sağlık’a devredilmiştir.

Yapılan algı operasyonlarında anlatıldığı gibi, hiçbir usulsüzlük yoktur. Berk Altunkılıç’ın şirket kuruluşu dışında, yetki, sorumluluk ve bağı da yoktur. Arada geçen süre içerisinde şirket faal olarak çalışmamış, belediyemize devrinden sonra faaliyetlerine başlamıştır. Amaç belediye işleyişinin aksamaması ve kamu yararıdır.”

Bülent Karslıoğlu

Odatv.com

Bülent Karslıoğlu Cemil Deveci Atakum Belediye Başkanı CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert