CHP’li Vekil önce ’Reis’ İçin sonra da Kendisi İçin Oy İstedi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP’li Vekil önce ’Reis’ İçin sonra da Kendisi İçin Oy İstedi
13.06.2018 14:40:58

 

CHP’li Vekil önce ’Reis’ İçin sonra da Kendisi İçin Oy İstedi

​CHP Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Ünal Demirtaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

CHP Zonguldak milletvekili Ünal Demirtaş, memleketi Karadeniz Ereğli'de esnaftan "Cumhurbaşkanlığında Reis'e oy verebilirsiniz. Bir sorun yok. Kızmayız darılmayız. Ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz." diye oy istedi.

CHP Zonguldak Milletvekili ve 27. dönem milletvekili adayı Ünal Demirtaş, Karadeniz Ereğli ilçesinde seçim gezilerini sürdürüyor. Demirtaş destek için girdiği bir esnafa, "Cumhurbaşkanlığı'nda reise oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok. Kızmayız, darılmayız. Ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz. İkiye bölelim oyları bu sefer, Ereğli'den çıkan bir arkadaşınıza destek verin. Çok sağ olun" ifadelerine yer verdi. Demirtaş'ın sözleri ise kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Demirtaş, sözlerinin ardından ziyaret ettiği esnafın AK Partili olduğunu söylediğini bunun üzerine milletvekilliği için kendisinin bir hemşehrileri olarak destek istediğini söyledi.

Demirtaş kendisini "Ben bunu taktik olarak söyledim. Koyu Erdoğancı birisine söylenmiş bir söz. Bazen de 'Madem oyun AK Parti'ye, Cumhurbaşkanlığı için Muharrem Abi'ye oy verin' diyorum. Videonun bir kısmı kesilip servis edilmiş" diye savundu.

Tartışılan sözlerin ardından Demirtaş, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye en çok kendisinin destek verdiğini vurguladı.

CHP Zonguldak Ünal Demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert