Advert
Çiğdem Karaaslan Evet İçin Havza’daydı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çiğdem Karaaslan Evet İçin Havza’daydı
13.04.2017 09:37:44

 

Çiğdem Karaaslan Evet İçin Havza’daydı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Havza’da 16 Nisan Halk oylaması çalışmalarına katıldı. Karaaslan; “Halkın önüne ne zaman sandık gelse demokrasiden yana tercihini gösterdi. Sivilleşmeden yana tavır gösterdi. Hep rayına oturttu ülkeyi.” Dedi.

Karaaslan Havza’da halk oylaması çalışmaları kapsamında ilk olarak Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda muhtarlar ile bir araya geldi.

Buradaki programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir kalan kısa sürede mümkün olduğunca çok kişiye ulaşılması gerektiğini belirterek; “Güçlü Türkiye için çalışıyoruz ve inşallah 17 Nisan’da güçlü Türkiye’nin yolunu hep birlikte açacağız.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yapmış olduğu konuşmada Havza’nın her zaman üzerine düşeni yaptığını belirterek; “Ben eminim ki bu referandumda da Havza gerekeni yapacak ve yüzde 70’in üzerinde evet diyecek. Bizim burada vereceğimiz güçlü destek ile ülkemiz güçlenecek, geleceğimiz daha güzel olacak.” Dedi.

Burada bir konuşma yapan Karaaslan ülkede her kuşağın darbe gördüğünü belirterek; “ Ne kadar acı. Dedemiz, ninemiz değimiz yaş grubundan iki, üç yaş grubuna kadar darbe görmeyen nesil yok bu ülkede. Biz ne kadar büyük bir acıyı tekrar tekrar farklı versiyonları ile yaşamışız. Şimdi diyoruz hükümet sistemi modeli. Bu değişikliğe şimdi neden var diyenlere çok önemli bir cevap. Bu değişiklik şimdi olmaz daha da olmaz. İsimiz bir reklam kampanyası, imzası bir reklam kampanyası yürütülüyor. İlk defa görülmüş şey bu. Biz Ak Parti olarak diyoruz ki 18 madde bu. Bu 18 maddeye inandığımız için Türkiye’nin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için. Ak Partinin başarısının sebebi şu; millet hata yapmaz nokta. Siyasetçi yapabilir.  Yönetici yapabilir. Yaptı da, karar vericiler hata yaptı zaman zaman, Türkiye yol sapmalarına girdi. Halkın önüne ne zaman sandık gelse demokrasiden yana tercihini gösterdi. Sivilleşmeden yana tavır gösterdi. Hep rayına oturttu ülkeyi. Sandıktan evet çıkacak. Görünen köy kılavuz istemez. Bunu insanımızın gözünden görüyoruz. “ dedi.

Karaaslan muhtarlara değişecek anayasa maddeleri hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan buradan Havza Gençlik Merkezinde gençler ile buluştu. Karaaslan burada yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin yüklerinden kurtulması gerektiğini belirterek; “ Rahatlayalım, dik duralım, zaten dik duruyoruz. Artık koşalım. Bu Aziz millet bu güne kadar hiç yanılmadı. Yine yanılmayacak, yine rayına koyacak. Yine sivilleştirecek.” Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan daha sonra Memduhiye Mahallesinde partisinin düzenlediği mahalle toplantısına katıldı.

Karaaslan’a burada bayanlar tarafından çiçek ve yemeni hediye edildi.

Karaaslan burada yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin yeni bir gömlek giyme zamanı geldiğini belirterek; “Niye böyle bir değişikliğe gerek duydunuz diyorlar. Şimdi tam zamanı çünkü bizden sonra kimse bunu düşünmeye bilir bir daha. Şimdi tam zamanı, çünkü bu kadar güçlü bir iktidar var iken böyle güçlü, dünyaya dönüp de dimdik durabilen bir lider var iken, dünyaya dönüp’ Dünya beşten büyüktür ’ diye haykıran bir lider var iken bu gülü ile birlikte geleceğe çok emin adımlar ile yürüyeceğimiz bu 18 maddelik değişikliği yapmanın tam zamanı. Evet çıkacak buna inanıyoruz. Ama çok güçlü bir evet’e ihtiyacımız var. O zaman diyeceğiz ki ‘ Samsun‘dan geliriz. İzmir’de sizi denize dökeriz” diyenler var ya evet diyenler. Ona dönüp çok güçlü bir şey söyleyecek miyiz? ‘ Bu kontrollü bir darbe girişimidir’ diyerek terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürenlere bir şey söyleyecek miyiz? Batıda telekonferans ile bile ülkesindeki konuşmalar izin vermeyen, Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize salonlarını kilitleyen, ama terör örgütü PKK’nın paçavralarını sokaklarında dolaştıranlara dönüp bir şey söyleyecek misiniz? Çok güçlü bir evet çıkması halinde çok gür bir ses ile dünyanın en demokratik ülkesi olduğunu iddia eden, ama o ülkenin parlamentosu önünde simsiyah bir pankart açıp ta ‘Erdoğan’ı öldürün’  diyenlere dönüp bir şey söyleyecek misiniz? Bunu ancak hep birlikte Evet dersek duyururuz.  Dünya’da savaşlar, acılar devam ederken 17 Nisan sabahı bunlar ile mücadele edecek güçlü bir Türkiye’ye uyanacağız. Son 15 yılda elimizi açtık.  Elimizi çözünce ne oldu? Dik durduk, elimizi kolumuzu her yere uzattık. Ama ayağımız hala bağlı. Ayağımızdaki bağları çözmeden koşamıyoruz. Hedeflerimize emin adımla ile koşamıyoruz. Hedeflerimiz belli. O yüzden ben diyorum ki 16 Nisan akşamı sandıktan çok güçlü bir evet çıkması halinde ayağımızdaki prangaları çözecek anahtarı bulacağız. O anahtar o sandıklardan çıkacak. Bu meydan da 15 Temmuz darbesini yaşamayan var mı? Yok. Burada bu yavrumuz darbe görmüş, burada yaşlı amcamız darbe görmüş. Ne kadar acı. Torunların bile darbe gördüğü bir ülkede yaşamaya mecbur değiliz biz. 15 Temmuz’dan sonra doğan hiç bir bebek darbeler şahit olması. En son şahitler bu küçük bebekler olsun bu darbelerin. Hiçbir hain buna cesaret edemesin. Bir daha hiç kimse kapalı kapılar arkasında bu ülke için planlar koymasın. Her şeyi şeffaf yayalım. Önünüze koyalım siz seçin.  Cumhurbaşkanını siz seçin, meclisi siz seçin. Beğenmediniz mi siz değiştirin. Kimse sizin yerinize değiştirme hakkını kendinde bulmasın. Biz bunu istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli budur.  O yüzden inşallah halkımızla el ele yürüdüğümüz, omuz omuza yürüdüğümüz bu yolda daha nice güzel buluşmalarda ve 17 Nisan sabahı çok güzel bir güne uyanmak dileği ile teşekkür ederim.” Dedi.

 

AK Parti Çiğdem Karaaslan Havza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert