Çiğdem Karaaslan: Söyleyecek Çok Sözümüz Olacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çiğdem Karaaslan: Söyleyecek Çok Sözümüz Olacak
10.04.2017 09:21:15

 

Çiğdem Karaaslan: Söyleyecek Çok Sözümüz Olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Tekkeköy'de düzenlenen coşku dolu mitinge katıldı. Karaaslan, ''16 Nisan günü sandıktan çok güçlü bir 'evet' çıktığında söyleyecek çok sözümüz olacak. Ana muhalefete de, Avrupa'ya da söyleyecek bir çift sözümüz var. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil'' diye konuştu.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandumu çalışmalarını Tekkeköy ilçesinde sürdürdü. Sabah Tekkeköy ilçe SKM'de partililerle buluşan Karaaslan ardından ilçede Sevgi Tekkesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra sanayi bölgesinde bir ayakkabı fabrikasını ziyaret eden Karaaslan, sonrasında ilçe muhtarlar derneğinde muhtarlarla buluştu. Karaaslan sonrasında Karabürük ve Sanayi mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

TEKKEKÖY'ÜN KARARI EVET

Akşam saatlerinde Tekkeköy Belediyesi'ni ziyaret eden Karaaslan, son olarak Kutlukent mahallesinde düzenlenen mitinge katıldı. Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, İl Başkanı Muharrem Göksel, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ve İlçe Başkanı Yusuf Güngör'ün de katıldığı mitinge ilçe halkı büyük ilgi gösterdi. Havai fişek gösterisi ve meşaleler eşliğinde gerçekleşen mitingde vatandaşlar, Çiğdem Karaaslan’a hitaben, “Samsun seninle gurur duyuyor” şeklinde sloganlar attı.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin halkı merkeze aldığını ifade eden Karaaslan, ''Ben bir milletvekiliyim. Bana deseniz ki şehrimiz için önemli bir konu var, bununla ilgili bir düzenleme yapmak lazım. Ben şu anda milletvekili olarak o konuyla ilgili yasa teklifi veremiyorum. Ancak bakanlıklar düzeyinde yasa teklifi verilebiliyor. Bakanlık bürokrasisi ikna olacak, çalışacak, meclise gelecek. Ben milletvekili olarak sadece oylayacağım. Ama yapılacak düzenleme sonrasında şehrim ile ilgili her türlü konuda yasa teklifi verebilecek güce erişiyorum. Bu millet meclisini güçlendirmek değildir de nedir?'' diye konuştu.

Referandum sürecinde iki kampanya yürütüldüğünü belirten Karaaslan, ''Referandumla ilgili 'Evet' ve 'Hayır' kampanyaları yürütülüyor. Aralarında şöyle önemli bir fark var. Biz bugün sizin karşınıza alnımız ak ve dik olarak çıkıyoruz. 15 yıldır birbirimizi tanıdık. Neler yaptığımızı ve hedeflediğimizi çok iyi biliyorsunuz. İnandığımız doğrularla altına imzamızı attığımız kampanya ile karşınızdayız. Bir de karşı kampanya var. Reklam afişlerinde saçları yandan örgülü küçük bir kız çocuğu. Biz yapsak çocuk istismarı derler. Arkasında güneş sembolü ve yanında 'Hayır' yazısı. Bun yazan kim? Hayır diyen kim? Ama muhalefet partisi mi? Yok sa HDP mi? Yoksa ikisi birlikte mi? Yoksa başka birileri daha mı? Kim bu kampanyanın altına imza atan? Adını yazmamaları imza atmamaları şunu gösteriyor. Söylediklerine kendileri bile inanmıyor'' dedi.

''Liderimizle bir yolda ilerliyoruz'' diyen Karaaslan, ''16 Nisan günü sandıktan çok güçlü bir 'evet' çıktığında söyleyecek çok sözümüz olacak. 'Kontrollü bir darbeydi' diyen ve darbecilerin ekmeğine yağ süren, bütün dünyada kendimizi çabamızı yerle bir eden, 249 şehidimizin annelerinin, babalarının, yüreklerini sızlatan ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'na lafımız olacak. Bununla kalmayacak bizim bakanımızı 6 saat arabada bekleten, bizim başbakanımızın, cumhurbaşkanımızın telekonferans ile ülkelerinde toplantıya katılmasına izin vermeyen ve PKK'nın paçavralarını sokaklarında özgürce dolaşmasına izin veren Avrupa'ya da bir şey söyleyeceğiz. İsviçre'ye ve Hollanda'ya da lafımız olacak. Parlamento binalarının önünde seçilmiş cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanmış, 'Erdoğan'ı öldür' pankartın açanlara ve bundan hiçbir rahatsızlık duymayanlara söyleyecek bir çift sözümüz var'' diye konuştu.

AK Parti Çiğdem Karaaslan Samsun Tekkeköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert