Çocuğunuz Okula Başlamak İçin Hazır Mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuğunuz Okula Başlamak İçin Hazır  Mı!
07.08.2020 14:07:03

 

Çocuğunuz Okula Başlamak İçin Hazır Mı!

Okula başlamadan önce çocuğunuzun tüm sağlık kontrollerini yaptırarak öğretim yılını daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçirmesine destek olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020'de açılacak.

Okulların açılmasına günler kala uzmanlar ailelerinin bu süreçte mutlaka çocuklarının sağlıklarıyla ilgili olarak özellikle, Çocuk Genel Sağlığı Muayenesi - Kulak Burun Boğaz Muayenesi - Göz Muayenesi - Çocuk Psikiyatrisi Muayenesi'nin ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor.

Büyük Anadolu Hastaneleri  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorları çocukların okul başarısında büyük etkisi olan bazı sağlık sorunlarıyla ilgili olarak erken müdahalenin uygun olabileceğini söyledi.

Özellikle Çocuk Sağlığı Muayenesi - Kulak Burun Boğaz Muayenesi - Göz Muayenesi - Çocuk Psikiyatrisi Muayenesi gibi çocuklarda oluşabilecek sağlık sorunlarının erken zamanda müdahalenin önemli olduğunu belirten uzman doktorlar, "Yapılacak olan bu kontroller, çocuğun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi açısından büyük önem arz eder. Düzenli sağlık kontrolleri sayesinde çocuklarda olası ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini daha erken dönemde belirlenerek hem daha ciddi sorunların oluşumu önlenebilir hem de çocuğun okul başarısı artırılabilir. Bu muayeneler esnasında yapılacak tetkiklerde "Tam Kan Sayımı - Demir, Demir Bağlama Kapasitesi - Ferratin - Vitamin B12, Vitamin, D - Serbest T4 ve TSH" değerlerine de bakılacağından oluşabilecek ciddi sağlık sorunlarında erken tanısında önemlidir.

Yine çocuklarda yaşanan kulak, burun, boğaz ve görme problemleri, ders başarısını etkileyebilir.

Göz bozuklukları konusunda önlem alınmadığında, çocuk okulda tahtayı iyi göremez ve dersleri takip edemez.

Bu anlamda okula başlamadan önce çocuğunuzun tüm sağlık kontrollerini yaptırarak yeni öğretim yılını daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçirmesine destek olabilirsiniz."

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim Okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER