Çocuklara Bal Yedirmenin Yolu Bulundu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuklara Bal Yedirmenin Yolu Bulundu!
22.03.2018 12:49:40

 

Çocuklara Bal Yedirmenin Yolu Bulundu!

Besleyici özelliği ile herkesin sofrasında mutlaka bulunması gereken ve uzmanlar tarafından da mutlaka tüketilmesi önerilen bal, özellikle çocukların gelişimine sağladığı mucizevi faydalar ile ön plana çıkıyor. Ancak çocuklara bal yedirmek sanıldığı kadar kolay değil. Bu nedenle bal üreticileri, tüm çocukların balı severek tüketmesini sağlayacak formülü buldu. Bu formül krem bal adını taşıyor.

Balın insan sağlığına olan tüm faydalarını içeren ve sadece formunda yapılan değişiklik ile ekmeğe kolayca sürülebilen krem bal çocuklar tarafından daha kolay tüketilebiliyor. Çiçek balının kristalize edilmesi ile üretilen bu bal, tereyağı kıvamını alıyor. Aynı zamanda balın keskin tadından biraz daha uzak bir tat içerdiğinden çocuklar için fındık kreması ya da çikolata kadar leziz bir gıdaya dönüşebiliyor.

Uzmanlar Çocukların Mutlaka Bal Tüketmesi Taraftarı!

Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen krem bal kolay sürülebilecek kıvamı ve lezzeti ile aslında yetişkinlerin de trend kahvaltılıklarından biri haline geldi. Atıştırmalık olarak gün içerisinde de tüketilebilen balın sağlığa yapılabilecek en önemli yatırımlardan biri olduğu biliniyor. Bu nedenle sıklıkla tüketilmesi gerektiği, beslenme uzmanlarının altını çizdiği hususlar arasında yer alıyor.

Görünümü ve akışkanlığı baldan çok farklı olsa da kimyasal bakımdan hiçbir fark bulunmayan krem formundaki balın, bu formu kazanması için yapılan işlem, besleyici özelliğinde herhangi bir kayba neden olmuyor. Dolayısıyla bal tüketimi için bu ürünün tercih edilmesinde de bir sakınca bulunmuyor. Ancak tüm bal çeşitlerinde olduğu gibi krem balda da mutlaka organik yani doğal olduğu belirlenmiş ürünlere yönelmek gerekiyor.

Ülkemizde maalesef doğal olmayan bal çeşitleri piyasaya sürülmeye devam ediyor. Özellikle açıkta satılan bal çeşitlerine şüphe ile yaklaşmak gerekiyor. Bu nedenle mutlaka ambalajlanmış yani belirli bir marka altına satışa sunulan ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Çünkü bu ürünler gerekli kontrollerden ve denetimlerden geçtikten sonra satışa sunulabiliyor.

Organik sertifikasına sahip bal çeşitlerine www.egricayir.com gibi güvenilir adreslerden ulaşmak, çok daha sağlıklı bir yol olabiliyor. Krem bal çeşitleri çocuklar tarafından sevilerek tüketilen bu adres, tüm üretim aşamaları düzenli olarak ilgili kurumlar tarafından denetlendiği için ürünleri de güvenle tüketilebiliyor.

krem bal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert