Cümbüş Sokak Çalgıcısı Hasan Yarar Bafra'yı Sevdi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cümbüş Sokak Çalgıcısı Hasan Yarar Bafra'yı Sevdi
11.07.2018 09:16:15

 

Cümbüş Sokak Çalgıcısı Hasan Yarar Bafra'yı Sevdi

​Geçtiğimiz gün Bafra ilçesine gelen Samsunlu sokak cümbüşcüsü Hasan Yarar, gözlerinden birkaç kez ameliyat olmasına rağmen görmesinde bir değişiklik olmadı.

Buna rağmen Hasan Yarar, hayata küsmeyip ekmeğini cümbüşünden çıkarmaya devam ediyor. Bu arada Hasan Yarar kendi bestelerinden oluşan müzik cd' lerini de satışa sunuyor.

Samsun Atakum Türkiş' te, her Saı günü kurulan Halk Pazarı'nda da cümbüşüyle konser veren Hasan Yarar hem Samsun' un hem de zaman zaman geldiği Bafra ilçesi halkının adeta maskotu oldu.

Geçen gün, Bafra Mevlana Mahalesi'nde mini bir konser veren Hasan Yarar, 9 Temmuz Pazartesi günü de Bafra 100. Yıl Bulvarı'nda bir konser verdi.

Kaldırım kenarında oturup çay içen ve sıcaklardan korunmaya çalışan Bafralı vatandaşlar hem çayların içtiler hem de halka açık ücretsiz bir konser izleme imkanı buldular.

Bu arada bazı duyarlı vatandaşlar da Hasan Yarar' a emeği ve ekmeğinin temini amacıyla maddi destek verdiler.

Cümbüş sokak çalgıcısı Hasan Yarar, ilgili devlet protokolü ve daire amirlerinden konser verebilmesi için gönderdiği konser istek dilekçesinin cevabını bekliyor.

Yarar, amacının Samsun ve Bafra dışında Yakakent, Alaçam ve Sinop şehirlerinde de seri konserler vererek geçimini temin etmek olduğunu söyledi.

Oktay ZERRİN- Bafra

 

Samsun Bafra ilçesi Hasan Yarar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert