Cumhur İttifakı 12 ili Yeniden Görüşüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhur İttifakı 12 ili Yeniden Görüşüyor
15.12.2018 13:51:09

 

Cumhur İttifakı 12 ili Yeniden Görüşüyor

AK Parti ile MHP arasında sürdürülen Cumhur İttifakı görüşmelerinde, muhalefet cephesinin ‘ortak adayla çıkma’ kararını açıkladığı 12 il yeniden masaya yatırılıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bir saatlik görüşmesinin ardından hem AK Parti hem de MHP’de yerelde Cumhur İttifakı’nın hayata geçirilmesine yönelik detaylar konusunda çalışmalar hız kazandı. Her iki parti de karşılıklı aday çıkarılmayacak illerle ilgili düzenlemelerin yanı sıra, ilçelerle ilgili detayları netleştirmek üzere çalışıyor.

MHP’YE OSMANİYE JESTİ

Parti kulislerinde, uzlaşmaya varılan çerçevede MHP’nin Ankara, İstanbul ve İzmir’de, AK Parti’nin de Adana, Mersin ve Manisa’da aday çıkarmayacağı belirtiliyor. Bu illerde gösterilecek olan isimler, hangi partinin adayı olursa olsun, ‘ortak adayı’ niteliği taşıyacak. İki liderin görüşmesi neticesinde Muğla ve Aydın’da da AK Parti adayının destekleneceği bilgisi kulislerde dile getiriliyor. İttifak kapsamında sadece 30 büyükşehir değerlendiriliyor. Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’nin ittifak dışında olduğu belirtilmekle birlikte AK Parti’nin, ‘jest’ yaparak Osmaniye’de de aday göstermeyebileceği üzerinde duruluyor. Dolayısıyla AK Parti ve MHP’nin işbirliği yapacağı 9 il bulunuyor.

Star

​AK Parti MHP Cumhur İttifakı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih     0000-00-00 Mustafa Demir aday olduğu sürece samsundan oy çıkmayacak. Samsun Artık yerli bir yüz istiyor Trabzon lobisini değil..
Nurullah     2018-12-15 Sabah akşam görüşseler bile değişen hiç birşey olmayacak... Mustafa Demir hem aday hemde 31 Mart gecesi başkan olacak. (Nokta)
GALERİLER