Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, Fındık fiyatları ne kadar oldu?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, Fındık fiyatları ne kadar oldu?
26.07.2019 16:10:41

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, Fındık fiyatları ne kadar oldu?

Fındık fiyatları 2019 yılında da araştırılan konular arasında yer alıyor. Fındık fiyatı ne kadar oldu? Başkan Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında fındık fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar…

"Fındık fiyatı ne kadar oldu?" sorusu araştırılıyor. Fındık fiyatları 2019 yılında da yoğun ilgi görüyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında fındık fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar…Başkan Erdoğan açıklamasında “Giresun fındık kilogramda 17 TL olacak.” dedi.

FINDIK FİYATLARI NE KADAR?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında fındık fiyatları ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Erdoğan açıklamasında, “Türkiye Azerbaycan ve Gürcistan dünya fındık üretiminin yüzde 80'ini gerçekleştiriyor. Üç ülke olarak fındıkla ilgili işbirliği çalışmalarını başlattık. Böylece önümüzdeki dönemde fındığın dünya piyasalarında hakettiği değeri sürekli kılmak amacıyla önemli bir adım atmış olduk. Fındık üreticilerimize müjde vermek istiyorum. Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira. Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyat 16,5 liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği geldiğinde kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasında gelmiş bulunuyor. 2019 fındık hasat sezonunun bereketli geçmesini, bu fiyatların da üreticilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Akşam

Fındık fiyatı Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER