Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti’nin Medeniyet Davası 1400 Yıllık Kadim Bir Davadır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti’nin Medeniyet Davası 1400 Yıllık Kadim Bir Davadır!
07.02.2018 12:00:42

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti’nin Medeniyet Davası 1400 Yıllık Kadim Bir Davadır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin 15. kuruluş yıldönümünde töreninde AK Parti’nin 15 yıllık bir parti olduğunu ama partinin ve mensuplarının medeniyet davasının 1400 yıllık kadim bir dava olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi önündeki kutlamaya video konferans aracılığıyla bağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

1400 YILLIK BİR DAVA

-Bu parti 15 yıllık bir parti olabilir ama bu partinin ve mensuplarının medeniyet davası bin 400 yıllık kadim bir davadır. Bu parti ve mensupları Anadolu coğrafyasında bin yıldır verilen mücadelenin bugünkü temsilcileridir. AK Parti'yi var eden ve yaşatan ruh, İstanbul'un fethinden Çanakkale'ye, İstiklal Harbi'nden 15 Temmuz'a kadar bu milletin iftihar vesilesi tüm dönemlerinin ruhudur.

'FETÖ'NÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ'

15 Temmuz'da ülke tarihimizin en alçak, en kanlı, en sinsi tehdidiyle karşı karşıya kaldık. Yenikapı Mitingi ülkemizin önündeki yeni bir kapının müjdecisi olmuştur. Milletimize bu ihaneti yapanlardan hesap sormak ve FETÖ'nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur.

'ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANMAYIZ'

-Artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. Hiçbirimiz davranamayız. En başta cumhurbaşkanı olarak ben davranamam. Aynı şekilde, Türkiye'nin son 14 yılının sorumluğunu üstlenmiş iktidar partisi olarak, AK Parti böyle davranamaz. Muhalefet partilerinin de aynı anlayışta olduğuna bu süreçte şahit oldum, inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, medyanın, meslek örgütlerinin, farklı meşreplerin, ekollerin temsilcisi tüm grupların da aynı anlayışta olduğunu ümit ediyorum

BU EZANLAR VARSA BİZ VARIZ

Bu parti sadece komşularımızda değil, dünyanın neresinde bir mazlum varsa hepsinin akan gözyaşını silen partidir. Özyurdunda parya muamelesi görenlerin ümitle çarpan yüreğidir. 15 Temmuz'a kadar AK Parti'ye oy verenlerden aldığını güçle, tüm Türkiye'ye hizmet etmek mücadelesindeydiniz. Artık tüm Türk milletine hizmet etme mecburiyetimiz var. Bu millet varsa, biz varız. Bu ülke varsa, biz varız. Bu devlet varsa biz varız. Bu bayrak varsa biz varız. Bu ezanlar varsa biz varız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert