Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baş sorumlu almanya’dır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baş sorumlu almanya’dır!
18.08.2017 15:37:24

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baş sorumlu almanya’dır!

İstanbul'da cuma namazı sonrası camiden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Merkel'in açıklamalarının sorulması üzerine Erdoğan,  "Türkiye'nin tansiyon düşürme noktasında herhangi bir sorumluluğu yoktur. Eğer bu konuda sorumluluk aranıyorsa bunun baş sorumlusu Almanya'nın ta kendisidir. Almanya şu ana kadar kendi iç siyasi çekişmelerini sürekli olarak Türkiye ile ve diğer bazı AB ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşımıştır. Almanya, AB müktesebatına uymayan bir ülke konumuna düşmüştür" dedi.

"BUNLARIN HEPSİ TÜRKİYE DÜŞMANIDIR"
Erdoğan, "Almanya şu anda işte 25-30 gün sonra yapılacak olan seçim için adeta SPD ve Hristiyan Demokratlar olarak 'Türkiye'yi ne kadar hırpalarsak o kadar içeride fazla oy alırız' havasına düşmüşlerdir. Ben de Almanya'daki bütün soydaşlarıma diyorum ki sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratları ne SPD'yi ne Yeşilleri. Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır. Orada şu anda Türkiye'ye karşı düşmanlık yapmayan siyasi partilere gerekli desteği verin. Birinci parti, ikinci parti olmaları önemli değil, onlara verin. Çünkü bu bir yerde artık Almanya'da yaşayan tüm vatandaşlarımın bir onur mücadelesidir" diye konuştu.

"DEAŞ'I ŞİDDETLE KINAMANIN ÖTESİNDE LANETLİYORUZ"

İspanya'daki saldırının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Bunu kınıyoruz ve DEAŞ ile ilgili tavrımız bizim biliyorsunuz belli. DEAŞ'ı şiddetle kınamanın ötesinde lanetliyoruz ve onlara karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz içeride ve dışarıda. Bildiğiniz gibi biz sadece Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı o bölgede etkisiz hale getirdik, ülkemizde aynı şekilde. Fakat tabii Batı maalesef DEAŞ'a karşı Türkiye'nin attığı adımları aynı kararlılıkla atmıyor. Temenni ederim ki bundan sonraki süreçte onlar da daha kararlı adımlar atar ve dayanışma içerisinde bu mücadeleyi birlikte sürdürürüz" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN: CANAN AYBÜKE, ADINI KIZIM KOYDU...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası camiden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde 6. kez dede olan Erdoğan'a duygularının sorulması üzerine, "Canan Aybüke, adını kızım koydu. Eşiyle beraber. Çok tatlı, hoş ve altıncı torunum. Allah’ıma dua ediyorum, ya Rabbi bunların sayısı daha da çoğalsın. Milletçe sayımızın yükselmesi lazım. Darısı sizin de başınıza, hem evlat olarak hem de torun olarak" dedi. Erdoğan, gazetecilere çocuk sahibi olmaları tavsiyesinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan deaş Almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hurafeci site     0000-00-00 Hurafeci olduğunuzu bugün öğrendim. Daha sizi takip etmem. Almanya yi düzelt büyük harf olacak.
GALERİLER
Advert
Advert