Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ’yü ‘Opus Dei’’ye Benzetti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ’yü ‘Opus Dei’’ye Benzetti
03.09.2018 14:22:16

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ’yü ‘Opus Dei’’ye Benzetti

Türk Konseyi toplantısına katılmak üzere Kırgızistan’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada FETÖ’ye ilişkin önemli uyarılarda bulunurken, örgütü İspanya merkezli “Opus Dei” tarikatına benzetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor.

15 Temmuz’da bize darbe hareketini yapan bu FETÖ yılanı ve yılanları yarın Kırgız kardeşlerimize ve Kırgızistan’a da böyle bir şeyi yapacağından endişe ederiz. Bunlar çok sinsi bir örgüt. Aynen İspanyolların ‘Opus Dei’si gibi her yere sızarlar. Askere, polise, devlet dairelerine, yargıya sızarlar ve devleti içeriden teslim alırlar. Bunu bizde yaptılar. Aynı durum burada da olmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Peki Erdoğan’ın FETÖ’yü benzettiği Opus Dei nedir ve bu yapılanmanın Türkiye’de de faaliyetleri bulunmakta mıdır? 

Açık kaynaklara bakıldığında 1928 yılında İspanya’da Josemaria Escriva isimli Katolik bir papaz tarafından kurulan bir ‘Tarikat’olduğu görülüyor Opus Dei’nin… 

Dünya genelinde 100 bin civarında mensubu olduğu değerlendirilen yapılanmanın, Latince kelimelerden oluşan ismi olan ‘Opus Dei’, ‘Tanrının işi’ anlamına gelmekte.. 

İnsanlığa hizmet, hoşgörü, diyalog gibi kavramları kullanarak takıyyeci bir anlayışla örtülü emelleri için gizli faaliyet yürüten Opus Dei, Vatikan’daki Papalık tarafından da kabul edilmiş bir teşkilat.. 

Amerikancı, Gladyocu ve Masonik bir yaklaşımla faaliyet gösteren teşkilatın, değişik ülkelerde birçok siyasi cinayet ve kirli finans operasyonlarında adı geçti.. 

Değişik ibadet ritüelleri bulunan Opus Dei’nin, faaliyet gösterdiği belirtilen 50 civarındaki ülkede ‘Gizli Kardinal’leri de bulunmakta.. 

Opus Dei’nin Türkiye faaliyetlerine gelirsek, Türkiye’de faaliyet göstermek istedikleri bilinmekle birlikte elde henüz somut bir veri bulunmamakta.. 

Buna rağmen bazı üniversitelerdeki ‘gizemli’ çalışmalarda Opus Dei’nin izlerine rastlayabilmek mümkün mü acaba?. 

FETÖ’den tutuklu eski Rektör Murat Tuncer döneminde Hacettepe Üniversitesi’nde 2012 yılında başlayan ve 15 Temmuz 2016 sonrası kapatılan ‘Barış ve Çatışma’ isimli yüksek lisans programında ders veren Yahudi akademisyen Dr. Zeki Ergas’ın, “Recep Tayyip Erdoğan gidecek, yerine Abdullah Gül gelecek. Güçlü İslam filozofu Fetullah Gülen de, Katolik dünyasının Opus Dei’si gibi dini lider olacak” diyerek, Üniversite’de açıkça hem Opus Dei ve hem de FETÖ propagandası yaptığı ortaya çıktı. 

Hacettepe Üniversitesi’nde okutulan ve FETÖ ile Opus Dei propagandası yapılan ders notları.. 

Bu arada Türk üniversitelerinde yürütülen ‘Barış ve Çatışma’, ‘Barış Çatışmaları’ isimli söz konusu şüpheli programların fikir babası olduğu belirlenen İngiliz Papaz Simon Robinson da, tam bir FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hayranı.. FETÖ elebaşı için, daha bir yıl önce ‘Sorumluluğun Manevi Boyutu, Fethullah Gülen ve İslâmî Düşünce’ isimli bir kitap da yazan İngiliz Papaz Robinson, kitabının tanıtım toplantısında, “Hizmetteki arkadaşlarla 10 senedir tefekkür dolu bir arkadaşlık sürdürüyorum” ifadesini kullandı.

dipdalga

FETÖ Opus Dei Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adem KARS     2018-09-03 Kırgız CB ne cevap vermiş onu yazsana BU KONUDA SÖYLENECEK SÖZLERİ SÖYLEDİK DİYOR KIRGIZ LAR bu diplomatik sizin anlıyacağınız FAZLA UZATTINIZ İÇİŞLERİMİZE KARIŞMAYIN
GALERİLER
Advert
Advert