Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tehdit Diline Prim Vermeyiz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tehdit Diline Prim Vermeyiz!
01.08.2018 14:39:11

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tehdit Diline Prim Vermeyiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilime ilişkin soruya  "Biz bugüne kadar ABD ile NATO'da en güzel dayanışmayı ortaya koyduk. Hala NATO'da en üst düzeyde dayanışmayı ortaya koyan bir Türkiye'ye böyle bir tehdit dili kullanmak asla yakışmaz. Bu tür tehdit dili kullanmaya da biz pek pirim vermeyiz" dedi.

AK Parti'den 23. Dönem Niğde Milletvekilliği yapan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybeden İsmail Göksel için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Binali Yıldırım, eski ve yeni bakanlar, milletvekilleri ile Göksel'in yakınları ve ailesi katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hakkari' de Astsubay eşinin ziyaretten dönerken yola tuzaklanan bombanın patlaması sonucu  Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın şehit olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Bizim için katlanılması zor bir netice oldu. Gerek Nurcan kızımız gerek yavrusu, bu terörün tanımını çok açık ve net yapıyor aslında. Cenaze namazına katılacağız. Terör örgütünün yanında olan, onlarla beraber olan, gerek içerde gerek dışarda gerek siyasi gerek gayri siyasi tüm bu odaklara herhalde bundan daha güzel bir tanım olmaz. Çok açık ve net herşeyi ortaya koyuyor. Genç 26 yaşındaki annenin ve 11 aylık yavrunun onlar tarafından şehit edilmesinden daha büyük ne olabilir. Onlarla birlikte onları parlamentoya gönderme gayreti içerisinde olanlara da en güzel cevaptır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilime ilişkin soruya şöyle yanıt verdi: "Her şeyi bildiride söyledik. Bize böyle tehdit ifadeleriyle yaklaşma kimseye birşey kazandırmaz. Kore'de onlarla beraber olduk. Onlarla birlikte birçok müdahaleyi verdik. Ve bu mücadeleyi birlikte öğrendik. Hala NATO'da en üst düzeyde dayanışmayı ortaya koyan bir Türkiye'ye böyle bir tehdit dili kullanmak asla yakışmaz. Bu tür tehdit dili kullanmaya da biz pek pirim vermeyiz. Bunun da bilinmesini istiyoruz. Bizlerin karakterini onların çok iyi bilmesi gerekiyor. Ve biz kendileriyle ikili olarak görüştük. Türkiye'deki dini azınlıkların dün yaptıkları açıklama çok manidar. Türkiye'nin dini azınlıklarla en ufak bir sorunu yoktur. ABD'de evangelist, siyonist anlayışın tehditkar dil kullanmasını kabul etmek mümkün değil."

ABD NATO Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sinan Kara     2018-08-01 Hadi canım sen de DENİZ YÜCELİ nasıl verdiniz mahkeme tutukluluğa devam dedi 2 saat sonra uçağı binip gitdi.BIRAKIN KOLPAYI
GALERİLER