Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç dinlemeyiz vururuz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç dinlemeyiz vururuz!
23.06.2018 12:21:20

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç dinlemeyiz vururuz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’de 4 bin 600’ü aşkın teröristi etkisiz hâle getirdik. Cerablus’ta 3 bini aşkın DEAŞ’lıyı etkisiz hâle getirdik. Şimdi Irak’tayız, Kandil’deyiz, gerekirse Sincar’da olacağız. Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç dinlemeyiz vururuz” dedi.

“HAKKÂRİ’DEN IĞDIR’A ÜNİVERSİTESİ OLMAYAN ŞEHİR BIRAKMADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim alanında ise ders kitaplarını ücretsiz yaptıklarını, Hakkâri’den Iğdır’a üniversitesi olmayan şehir bırakmadıklarını belirterek, “Artık üniversiteyi biz Türkiye’nin dört bir yanında öğrencimizin ayağına götürdük. Bununla da kalmadık ve artık biz ilimde, irfanda bir yarışın içindeyiz” dedi.

Sözlerinin devamında Samandıra’da 3 bin 300 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesi yapacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göztepe’deki hastaneyi de büyüteceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet adaylarından birinin TİKA, AFAD gibi kurumlarla ilgili yorumlarına değinerek şunları söyledi: “Çıkmış TİKA mika diyor, AFAD… ‘Bunların hepsini satacağım’ diyor. Hatta MİT’i de satacakmış. Ya dünyada devletlerin en önemli yapılanmadaki kurumu istihbarattır. Şimdi istihbaratı satacağım diyenden cumhurbaşkanı olur mu ya? Bu ne zavallılıktır ya, bundan devlet yöneticisi mi olur? Tarihinden al bugüne ve bizim bile tarihimizde en güçlü yanımız istihbarat olmuştur. İstihbaratı olmayan bir ülke bitiktir ve sen istihbaratı satacağım diyorsun.”

“ŞİMDİ IRAK’TAYIZ, KANDİL’DEYİZ, GEREKİRSE SİNCAR’DA OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Kandil operasyonuna da değinerek, “İHA’lar koordinatları veriyor, F-16’larımız da onların üzerine biniyor. Şimdi Kandil’e indik 20 uçakla, 10 noktayı vurduk, depolar-mepolar vuruldu. Şimdi ikinci bir adım daha attık, orada da terör örgütünün ileri gelenleri toplantı hâlindeydi. İHA’lar bunları tespit etti, SİHA’lar tespit etti, hemen sinyal verildi, 35 tane terörist orada etkisiz hâle getirildi ve bunlar lider kadro. Afrin’de 4 bin 600’ü aşkın teröristi etkisiz hâle getirdik. Cerablus’ta 3 bini aşkın DEAŞ’lıyı etkisiz hâle getirdik. Şimdi Irak’tayız, Kandil’deyiz, gerekirse Sincar’da olacağız. Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç dinlemeyiz vururuz” dedi.

“İMAR BARIŞINA MÜRACAAT EDENLERİN SAYISI 1 MİLYONU AŞTI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, imar barışı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti: “Ataşehir, Esatpaşa, Fetih, Örnek, İçerenköy, Küçükbakkalköy, evet, imar sorununu çözüyoruz. Ama geç kalmayın ha, müracaatları bir önce hemen yapın. Biliyorsunuz e-imar, buradan müracaatı yapabiliyorsunuz, illa gitmek şart değil. Ve bununla birlikte, şu an itibarıyla imar barışına müracaat edenlerin sayısı nereye çıktı biliyor musunuz? Bir milyonu aştı. Bu sorunu bugüne kadar kimse çözdü mü? Şimdi biz çözüyoruz, biz sizin için varız. Size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ataşehir mitinginin ardından Üsküdar mitingine katılarak Sahil Yolu Caddesi’nde halka hitap etti.

“MARMARAY’DA 268 MİLYON YOLCU TAŞINDI”

Konuşmasında, Üsküdar’ın Marmaray’ın merkezi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıldığından bu güne kadar 268 milyon yolcu taşındığını söyledi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Osmangazi Köprüsü’nün vatandaşlar tarafından kullanıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde tarihî adımlar attıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yılda 20 bin kilometre yol yaptıklarını belirterek, “Dağları deldik, Ferhat olduk. Şirin’e ulaşmak için dağları deldik. Dün Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep’teydim. ‘Amanosları da deleceğiz’ dedim. Amanosları delerek teröristlerin inlerine gireceğiz. Girdik mi? Girdik. Giriyor muyuz? Giriyoruz” şeklinde konuştu.

​Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER