Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Bin İstihdam Müjdesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Bin İstihdam Müjdesi!
31.01.2019 11:05:36

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Bin İstihdam Müjdesi!

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 bin istihdam müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Seçim İşleri toplantısında yaptığı konuşmasında önemli ifadelere yer verdi.

Açıklamasında tüm teşkilatın dinç olması gerektiğini, çalışmaların hız kesilmeden devam etmesi gerektiğini vurgulayarak; kamuoyuna 10 bin istihdam müjdesini de aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde gerçekleştirerek, yürütülen projeler hakkında bilgiler verdi.

Erdoğan açıklamasından öne çıkanlar;

“Bugünde burada nişasta bazlı şeker kotalarıyla ilgili bir müjdeyi açıklamak istiyorum. 2001 yılında yayımlanan şeker kanununda NBŞ kotaları yüzde 10 olarak belirlenmişti, biz bu kotayı geçtiğimiz yıl yüzde 5'e düşürmüştük, bir adım daha atıyoruz, NBŞ kotasını yüzde 2.5 'a düşürüyoruz.

Böylece milletimiz arasında tartışma konusu olan Nişasta bazlı şeker kotasını düşürmüş oluyoruz. Halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Bir başka müjdemiz, kömür üretimiyle ilgili.

Şu anda Türkiye'de kömür üretimi 20 milyar tona ulaştı. Bu amaçla bakanlığımıza bağlı kurumlarımıza ait 7 sahayı daha işletmeye açarak, kömür üretimini arttırdık.

Geçtiğimiz yıl 101 buçuk milyon ton kömür üretimiyle cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Bu vesileyle Manisa Soma'daki kardeşlerimize müjde vermek istiyoruz. Buradaki sözleşmeler sona ermek üzeredir, buradaki madenler TKİ'ye ait bir şirket tarafından işletilecektir. Buradaki işçilerin tamamı kadrolu olarak (2400 işçi) aynı maaş ve şartlarda çalışmaya devam edecektir. Soma'daki yeni işletmeye açılacak sahalarda yatırımcılarımız 10 bin kişiyi istihdam edecek. Doğalgaz almayan ilimiz de kalmayacak. Böylece nüfusumuzun yüzde 80'i doğalgaz konforundan faydalanabilir hale gelecek”

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti nişasta bazlı şeker istihdam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert