Advert
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstifalara Açık Kapı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstifalara Açık Kapı
04.10.2017 10:03:28

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstifalara Açık Kapı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek ile birlikte 6 belediye başkanının istifa edeceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, “Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmez” ifadeleriyle açık kapı bıraktı. Erdoğan, 2019’a hazırlık kapsamında köklü değişim sinyali verdi.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün gündeme bomba gibi düşen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifa edeceği iddialarına değindi.

AK Parti’nin 2019’da yapılacak seçimlere güçlü şekilde girmesi için teşkilat ve yerel yönetimlerde değişimler yaşanacağını ifade eden Erdoğan, istifaların olabileceği sinyalini vererek şunları söyledi:

Dinamik yapı lazım

“Partimizin herhangi bir birimi, partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi, dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o ‘metal yorgunluğu’ dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu. Bu noktada da çok daha diri, dinamik, güçlü bir yapıyla inşallah seçimlere hazırlanıp gideceğiz.”

Bir gece ansızın

Erdoğan, ayrıca Irak’ın kuzeyine yönelik askeri operasyonun söz konusu olup olmadığı şeklinde soruya ise “Hep söylüyorum, bir gece ansızın gelebiliriz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı’nda Barzani’nin korsan referandumu ve faiz oranları konusunda önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani’nin bölgedeki halkları çatışmaya çekecek bir yanlış yaptığını vurgularken, Türkiye’nin kaosa karşı her türlü tedbiri alacağını dile getirerek, şunları söyledi:

Tereddüt etmeyiz

“Mesele, Kürtler’in hakları meselesi değildir. Tam tersine mesele, Kürtler’le Araplar’ı,Türkmenleri, diğer grupları ve çevredeki ülkeleri sonu gelmez bir kavga, çatışma, hesaplaşma sürecine itmek isteyenlerin oyununa düşüp düşmeme meselesidir.

Etnik hırçınlıklar ve mezhebi husumetler üzerinden yanıbaşımızda kazılan, ateşini kin ve nefretin beslediği bu çukura izin veremeyiz. Şimdilik sadece belirli alanlardaki ambargolarla yetiniyoruz. Bu artarak şüphesiz ki devam edecektir, eğer kendilerine gelmezlerse. Gelişmelere göre çok daha ileri adımları atmakta tereddüt etmeyiz.”

Faizi halletmemiz lazım

Erdoğan, ayrıca Allah’ın haram kıldığı faize karşı savaşını bir kez daha gündeme taşıdı. Faizin Türkiye’ye zarar verdiğini, bu yüzden enflasyonun da düşmediğini ifade eden Erdoğan, “Faizlerdeki düşüş, açık söylüyorum istediğimiz noktada hala değil. Eğer faizlerde düşüşü sağlayamazsak, bunu başaramazsak, bilesiniz ki birçok musibet bizi beklemektedir. Bunu bir defa kesinlikle halletmemiz lazım. Piyasa faizinin yüzde 20 olduğu bir ülkede yatırımcı, yatırım yapabilir mi, istihdam artabilir mi, artmaz. Ondan sonra lanetle de karşı karşıya kalırız. Birçok sefil ailelerle karşı karşıya kalırız” diye konuştu.

AK Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert