Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müslümanlara çağrı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müslümanlara çağrı!
25.07.2017 12:30:08

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müslümanlara çağrı!

"Buradan vatandaşlarıma ve imkanı olan herkes bulduğu her fırsatta Peygamber Efendimizin tavsiyesine uyarak Kudüs'ü, Mescid-i Aksa' yı ziyaret etsin"

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mescid-i Aksa'da yaşananlara ilişkin " İsrail'in son günlerdeki tavrını şiddetle kınıyorum. Burada sinagog ve havralara giden Musevi ve Yahudilerin de terörist muamelesini görmesini kabul edemeyiz. Şu anda yapılan iş terörle mücadele bahanesiyle Mescid- i Aksa'yı Müslümanların elinden alma girişimidir başka izahı yoktur. Asıl korsanlık efendimizi ilk kıblesine saygısızlık yapmaktır. Metal bariyerlerin kaldırılma kararı alındığını duydum, ümidimiz meselenin en hızlı şekilde çözülmesidir " dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Erdoğan Mescid-i Aksa'da yaşanan gelişmelere ilişkin şöyle konuştu: "Buradan vatandaşlarıma ve imkanı olan herkes bulduğu her fırsatta Peygamber Efendimizin tavsiyesine uyarak Kudüs'ü, Mescid-i Aksa' yı ziyaret etsin. Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize yardım göndersin. Bizler ne kadar sahip çıkarsak gözlerini oraya dikmiş olanların işleri o kadar zorlaşır. İsrail askerleri postallarıyla bahçesini kirletiyor, kolayca Müslüman kanı döküyorsa bunların sebebi Kudüs'e yeterince sahip çıkmıyor oluşumuzdan. Hep birlikte Kudüs'e sahip çıkalım. Ne Hristiyan ne Musevilerle meselemiz yoktur. Ülkemizde sinagog ve havralar yönelik burada yapılmak istenen saldırılara gerekli tedbirlerimiz aldık. Ufak tefek yanlışların dışında ciddi birşey olmadı. Milletime, , çeşitli düşünce grupları, siyasi partilere sesleniyorum: Mescid-i Aksa 'a böyle oldu karşılığı böyle olmalı diye sinagog ve havralara saldırmanın bir anlamı yoktur ve bunlar bizim dinimize göre yasaklanmış yanlıştır. İsrail'in son günlerdeki tavrını şiddetle kınıyorum.  Kendilerine söyledim, cumhurbaşkanlarıyla telefonda yaptığım görüşmede de söyledim; Mescid-i Aksa' ya ibadete giden Müslümanlara terörist muamelesi yapılmasını asla kabul edemeyiz. Burada sinagog havralara giden Musevi Yahudilerin de terörist muamelesini görmesini kabul edemeyiz. Şu anda yapılan iş terörle mücadele bahanesiyle Mescid- i Aksa'yı Müslümanların elinden alma girişimidir başka izahı yoktur. Asıl korsanlık efendimizi ilk kıblesine saygısızlık yapmaktır. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile de bu çerçevede konuştuk. Dün gece döner dönmez Ürdün Kralı ile de etraflıca görüşme imkanı oldu. Metal bariyerlerin kaldırılma kararı alındığını duydum, ümidimiz meselenin en hızlı şekilde çözülmesidir."

 

Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert