Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karaduman Açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karaduman Açıklaması
03.01.2019 10:51:03

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karaduman Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde aday olamayan ya da istediği yerden aday gösterilmeyen AK Partilileri ‘nazlanmak’la suçladı. Bu açıklama akıllara, AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hakan Ay‘ı akıllara getirdi. Hakan Ay, “Erdoğan Tok için çalışmam, gerekirse istifa ederim” dediği kulislerde konuşuluyordu.

Erdoğan’dan bir salvo da Hakan Karaduman‘a geldi: “Kimse cumhur ittifakında çizdiğimiz çizgilerin dışına çıkamaz. Tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar. O zaman istirahata davet ederiz.”

Erdoğan’ın bu açıklamaları ve görevden almaları sonrası, Samsun’da Hakan Karaduman ‘effect‘ etkisi sona ermiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki yerel seçim toplantısında konuştu.

‘Kimse ittifakta çizdiğimiz çizgilerin dışına çıkamaz’

AK Partili adaylara ve yerel yöneticilere ‘Cumhur ittifakı’ üzerinden uyarıda bulunan cumhurbaşkanı, “Kimse cumhur ittifakında çizdiğimiz çizgilerin dışına çıkamaz. Tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar. O zaman istirahate davet ederiz. İttifak oluşturduysak, ittifakımızın gereğini yerine getireceğiz. Bu uzun bir yolculuk. Birbirimizi kıramayız” dedi.

‘O devir geride kaldı’

Erdoğan, partililere şöyle seslendi: “Aday olamayan ya da istediği yerden aday olamayan kardeşlerimin nazlandığı haberlerini alıyorum. AK Partili’ye bu yakışmaz. ‘Zaten belediye başkanı oldum. Kimse beş yıl bana karışamaz.’ Yok öyle. O devir geride kaldı. Siyasette insanı kibir yıkar. Kendi çıkarlarını davasının üzerinde tutmak yıkar. Milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansı yoktur. AK Parti’de ‘ben’ yok ‘biz’ var.”

Analiz Gazete

AK Parti Hakan Karaduman Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER