​Cumhurbaşkanımız ikinci üniversite kurulması talimatı verdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Cumhurbaşkanımız ikinci üniversite kurulması talimatı verdi!
02.03.2018 10:11:07

 

​Cumhurbaşkanımız ikinci üniversite kurulması talimatı verdi!

Samsun Valisi Osman Kaymak İl Ekonomi Toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a ikinci üniversite talimatı verdiğini söyledi.

İl Ekonomi Toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymak, İlkadım ve olimpiyat şehri Samsun’un, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük metropol şehri olduğunu söyleyerek, “Nüfus yoğunluğuyla birlikte şehrin ticari ve sanayi potansiyeli son derece yüksektir. Samsun yerleşim ve üretim alanları açısından, yatırım noktasında diğer illere göre nispeten daha tercih edilebilir konumdadır. Ayrıca stratejik konumunun sağlamış olduğu getirilerle bölgedeki diğer illere göre daha avantajlı bir durumda bulunmaktadır. Karadeniz havzasına açılan ilk deniz kapısı ve İç Anadolu’ya açılan ilk kara kapısı olması özelliğiyle, bölgenin ticari yapısında önemli bir yere sahiptir” diye konuştu.

 Vali olarak kendisine eğitim ile birlikte özellikle çalışma alanı olarak seçtiği meselelerin birisinin istihdam diğerinin ise ve ekonomi alanı olduğunu belirten Samsun Valisi Osman Kaymak Şöyle devam etti;

 “Bu zamana kadar ilimizde çok güzel çalışmalar yapılmış ve ilimiz belli bir seviyeye gelmiş. Samsun jeopolitik yapısıyla, coğrafik yapısıyla, 4 ulaşım aksıyla, Çarşamba ve Bafra gibi büyük iki ovasıyla birlikte Karadeniz Bölgesinin amiral gemisidir. Samsun bütün bu konuları kullanarak daha iyi bir yere gelebilir. Samsun’un daha çok üreten bir il olması Türkiye’nin güçlenmesi anlamını taşır. Samsun’un potansiyeli çok yüksek, bu potansiyeli daha iyi kullanabileceğinin düşünüyorum. Bu çerçevede herkes her alanda daha çok açılım sağlayacak. Bölgenin amiral iliyseniz burada yapacağınız bu açılım hem ülkeyi hem de bölgeyi etkileyecektir. O yüzden ilimizi ve ülkemizi etkileyecek köklü çalışmalara ihtiyaç var. Bu çerçevede ikinci üniversite gündemde, konuşuluyor.

 CUMHURBAŞKANI’NDAN İKİNCİ ÜNİVERSİTE TALİMATI

Samsun Valisi Osman Kaymak sözlerini, “Cumhurbaşkanımızın Samsun’a ikinci üniversitenin kurulması anlamında talimatları olmuş. Buranın nasıl bir üniversite olması için Sayın Rektörümüzle konuşuyoruz.

Önümüzdeki günlerde 24 Mart’ta Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizi ziyaret edecekler.

Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğimiz konular ve öneriler bu toplantıdan çıkabilir. Sayın Cumhurbaşkanımıza ziyareti sırasında ilimizin genelini etkileyen bir sunum ve brifing verme imkanımız olacak.

Bu toplantı vesilesi ile Samsunumuza yapılan yatırımlar ve hizmetlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kamu ve özel kurum yöneticileri ile tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Toplantımızın İlimiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye tamamladı.

Samsun Samsun Valisi Osman Kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert