Advert
Cumhurbaşkanı’nın başlattığı istihdam seferberliği Samsun’da Karşılık Bulmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı’nın başlattığı istihdam seferberliği Samsun’da Karşılık Bulmadı
17.05.2017 09:52:01

 

Cumhurbaşkanı’nın başlattığı istihdam seferberliği Samsun’da Karşılık Bulmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz” diyerek Şubat ayının başlarında başlatmış olduğu istihdam seferberliği Samsun’da karşılık bulmadı.

Samsun'da düzenlenen Tıbbi Cihaz Ürün Takip Sistemi bilgilendirme toplantısında istihdam konusuna değinen Vali İbrahim Şahin, "Bütün toplantılarda söylediğim gibi kim bir kişi fazla istihdam ederse onu kucaklayasım geliyor” demiş olmasına rağmen, Samsun’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı,  İŞKUR ve SGK’nın yaptığı toplantılar dışında işadamlarının bilgilendirilmesine ve istihdamın arttırılmasına yönelik adımlar atabilmelerini sağlayacak herhangi bir girişim de başlatılmadı.

Samsun’da devletten almış olduğu imkânlarla yüksek cirolar yapan başta YEDAŞ, SAMGAZ, Cengiz Enerji, Ulusoy, Ceynak, Yeşilyurt gibi kurumlar, belediyeler, STK’lar ve işadamları dernekleri olmak üzere hiçbir kurum Cumhurbaşkanlığı’nın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine ilgi göstermedi.

Özellikle Samsun’u ilgilendirsin ilgilendirmesin her konuda açıklama yapan SİAD- Sanayici işadamları Derneklerinin sessizliğe bürünmesine anlam verilemiyor.

Öte yandan Samsun siyasetçileri de Samsun İstihdam Seferberliğine ilgi göstermedi.

Türkiye'de işsizlik son yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ekonomistler darbe girişimi sonrasında ekonomik büyümedeki yavaşlamanın verilere yansıdığı görüşünde.

Samsun Tıbbi Cihaz Ürün Takip Sistemi işkur sgk Samsun İstihdam Seferberliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TEF mezunu     2017-05-17 4 yıllık fakülte mezunu olarak samsun'da ailemin yanında yaşıyorum. artık sülalemde itibarım kalmadı. istihdam yaparken bile tef mezunlarıni hiçbir kurum tanımıyor. ileride sanayi sektörleri azalıp kapatılacakları için imam hatiplerde okumanızı tavsiye ederim. çünkü meslek lisesi mezunları işsizdir. üniversite okuyanlarının hemen hemen tamamı işsizdir.
GALERİLER
Advert
Advert