Damatlar için Düğüne Hazırlık Rehberi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Damatlar için Düğüne Hazırlık Rehberi
18.06.2018 15:15:19

 

Damatlar için Düğüne Hazırlık Rehberi

Düğün hazırlığı, özellikle yaz ayları başlamadan ve düğün yaklaşmadan aylar öncesinden başlaması gereken hazırlıklardır ve damatlar, genelde bu konuda biraz daha rahat olduğu hissedilse de; aslında en çok endişeyi onlar yaşar, hem de pek çok konuda. Hem kadınlar hem de erkekler için hissedilen düğün hazırlıkları baskı ve endişesinde, damatların en azından dört ay önceden bu işe başlaması, her zaman en fazla tercih edilendir. Bu yazımızda sizler için bir damadın yapması gereken en önemli hazırlıkları paylaşacak ve damatlar için düğüne hazırlık rehberi oluşturmaya gayret edeceğiz. Düğün salonu seçimi, gelin arabası bulma gibi genel konular dışında, daha çok merak edilen konulara yanıt vermeye çalışacağız. Siz de, yakın zamanda evleniyorsanız hemen bu rehberi okuyarak belli başlı bilgilerin sahibi olabilirsiniz.

1. Giyim ve Kuşam Üzerine Hazırlıklar

Damadın görüntüsü, düğündeki en önemli sembollerden bir tanesi; keza gelininki de öyle. Bu sebepten, her damadın düğün hazırlıklarına giyim ve kuşam ile başlaması gerekiyor. Giyim kuşam hazırlığı yapmak için öncelikle, takım elbise mi, smokin mi tercih edeceğinize karar vermeniz, ardından ise iyi bir terzi seçimi yapmanız şart. Bakıldığında, şehirler içerisinde pek çok özel ve başarılı terzi bulabilmeniz mümkün.

İnternette küçük bir araştırma ile yahut farklı bloglarda ki yazılar üzerinden de giyim ve kuşam üzerinde bazı tüyolara ulaşabilirsiniz. Unutmayın, güzel bir kombin; sizleri düğüne özgüven olarak hazırlayacak en önemli niteliklerden bir tanesi.

2. Saç Bakımı

Uzun saçlı damatlar için bu durum oldukça önemli. Düğün hazırlıklarını kapsayan durumlardan bir tanesi olan saç bakımı, damatlar için en önemli durum. Takımınızı yahut smokininizi belirledikten sonra, saçınızın modeline de karar vermek için iyi bir erkek kuaförü şart. Şüphesiz, sizi en iyi tanıyan isim sizin en iyi kuaförünüz olabilir; ancak alternatifleri dinlemenizde de yarar var. Arkadaşınızın tavsiye edebileceği ve şehrin iyi kuaförlerinden bir tanesi örneğin, düğün berberi için ideal seçim olabilir.

3. Düğün Günü Çantanız

Düğün günü çantası, genelde kadınlar için yapılır ancak erkekler için de bu durumun günümüzde bi’ hayli fazla önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Düğün çantasında, gerek yedek çamaşırlar, gerekse güzel kokmanızı sağlayacak pek çok kitin bulunması şart. Düğünde terlemeniz ve kötü kokmanız, gece esnasında şüphe yok ki güzel sonuçlar doğurmayacaktır. Bu sebepten, bir düğün çantasında olması gerekenleri muhakkak önceden belirleyip ekleyin ve bu çantayı hazır tutun.

4. Davetli Listesini Oluşturmak

Düğün hazırlıkları, damat için çok büyük önem taşır ancak ortak kararların da müstakbel eş ile birlikte verilmesi şart. Bu sebepten, düğününüzde görmek istediğiniz isimleri çok önceden belirlemenizde ve davetiyeleri iletmenizde fayda var. Bunu birkaç ay önceden yapmak, büyük bir kolaylığa sebep olacaktır ve bu sayede kafanızda bunun telaşı kalmayacaktır. Davetli listesi mutlaka davetiye siparişi öncesinde hazır edilmeli ki, davetiyeler hazır olduğunda elinizdeki listeye göre isimleri yazıp, hemen gönderim yapın. Buraya kadar herşey tamamsa bir sonraki madde olan ucuz davetiye konusuna geçelim.

5- Düğün Davetiyenizi Sipariş Vermek

Tüm hazırlıkları bitirdiniz, geriye sadece davetiye konusu mu kaldı ? O halde oldukça şanslısınız ki sürecin sonuna gelmişsiniz. https://mertdavetiye.com sitesi, davetiye konusunda tüm isteklerinizi karşılayacaktır. Bu site üzerinde yer alan binlerce model arasından eşinizle birlikte beğeneceğiniz modeli, istediğiniz bilgileri ekleyerek kapıda ödeme avantajı ile satın alabiliyorsunuz. Kaliteli kağıda baskı yapılan modeller, anlaşmalı kargo ile adresinize gönderiliyor.

Unutmayın, küçük şeyler büyük dikkat gerektirir ve sizin küçük gördüğünüz bir problemi çözmeyi unutmak, düğün gününde büyük problemler doğurabilir. Hayatınız boyunca mutluluklar dileriz…

Düğün hazırlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert