Advert
Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Başvuruları Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Başvuruları Başladı
13.07.2017 14:23:01

 

Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Başvuruları Başladı

Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Başvuruları Başladı

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık koç-teke ihtiyacını karşılayacak işletmelerin kurulmasına yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin usül ve esasları belirlemek amacıyla düzenlenen tebliğde Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Merkez Birliğine üye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri İl Birliklerince, 500 baş kapasiteye sahip damızlık koç-teke üretimine yönelik yeni işletme kurulması veya mevcut işletmelerin kapasitelerinin 500 başa sahip olacak şekilde artırılmasını, rehabilitasyon yatırımlarını ve bu işletmelerden damızlık koç-teke alımı yapacak Birlik üyesi yetiştiricilerinin desteklenmesini kapsamaktadır.

Yatırım Konuları

Birlikler; Yeni yatırım veya kapasite artırımı/rehabilitasyon konusunu kapsayan inşaat yapımı, makine alet ve ekipman alımı desteklerinden bir kez yararlanabilirler. Damızlık koç-teke alımından yararlanamazlar.

Birlik Üyesi Yetiştiriciler; Hibe desteği kapsamında her 50 baş anaç hayvana kadar bir baş koç-teke olmak üzere en fazla 5 baş damızlık teke veya damızlık koç alabilir ve destekleme hibesinden bir kez yararlanabilirler.

 Hibe Oranları

Hibe oranı birlikler için inşaat yapımı, makine alet ve ekipman alımına ait gerçekleşme tutarının %50’si ile sınırlıdır. Birlik üyesi yetiştiriciler için damızlık koç-teke satın alan birlik üyesi yetiştiricilere alım tutarının %50’si ile sınırlıdır.

Hibe Desteği Kapsamında olan Hayvanlar

Bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı 12-36 aylık damızlık koç

Bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı 12-36 aylık damızlık teke

Başvuru Yeri ve Zamanı

Bu desteklemeden yararlanmak isteyen yatırımcılar başvuru formu ve ekinde yer alan belgeler ile 11 Temmuz-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında İl Müdürlüğüne müracaat edecektir. Hibe programından yararlanmak için başvuruda bulunacak birlik ve birlik üyesi yetiştiriciler hibe oranları, yatırım alanları, başvuracaklarda aranan diğer şartlar, kimlerin bu desteklemelerden yararlanamayacağı ve istenen belgelerin tamamıyla ilgili tüm detaylar için; Bakanlığımızın internet sitesinde yayımlanan Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesi 2017 Yılı Uygulama Rehberinden yararlanabilirler.

 Üreticilerimizin damızlık düve yetiştiriciliği desteklemelerinden yararlanabilmeleri için başvurularını yapmak üzere belirtilen tarihler arasında gerekli belgelerle birlikte İl Müdürlüğümüze gelmesi gerekmektedir.

İlgililere önemle duyurulur. 

damızlık koç damızlık teke Hibe Desteği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nadir Atmaca     0000-00-00 Kesin mi sonuç çıkar mı
GALERİLER
Advert
Advert