Advert
Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliğine Hibe Desteği
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliğine Hibe Desteği
07.06.2017 08:35:09

 

Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliğine Hibe Desteği

150 Baş Kapasiteli Damızlık Manda Düvesi Yeti̇şti̇ri̇ci̇li̇ği̇ destekleme başvuruları başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdür V. Nail Kırmacı “2017 yılı için  Proje kapsamında başvurular 01 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir. Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Projesi ile damızlık manda yetiştiriciliği yapan modern büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, ülkenin damızlık manda ihtiyacının karşılanması, son yıllarda azalan manda sayısının arttırılması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, kırsal alanlarda istihdamın gelişmesini sağlayacak yatırımların desteklenmesi amaçlanmaktadır.” dedi

Başvuracak gerçek ve tüzel kişi üreticiler Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliğine üye olması gerekmektedir. Üreticilerin, bireysel veya bir arada yapacakları, 150 baş kapasiteye sahip, damızlık manda düve üretimi ve ticari gebe manda satışı için yeni işletme kurulması veya mevcut işletmelerin kapasitelerinin 150 baş olacak şekilde artırılması ve bu işletmelerin yatırımları desteklenecektir. Bu kapsamda yapılacak olan inşaat yatırım, alet ekipman (gübre sıyırıcı, yem karma makinası) ve hayvan alımının %50 si hibe olarak yatırımcıya ödenecektir.

Desteklemeden yararlanmak isteyen yatırımcılar Hayvancılık Genel Müdürlüğünün http://www.tarim.gov.tr/HAYGEM internet sitesinde yayımlanan Uygulama Rehberinde belirlenen kriterler doğrultusunda başvuru formu ve ekinde yer alan belgeler ile Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat edecekler. Başvurular yapıldığı yıl için geçerli olacaktır.

Başvuru dönemi itibari ile hibe tutarı üst sınırı Kurulacak damızlık işletmesi yatırımlarında 525 Bin TL, makine-ekipman alımı tutarı 75 Bin TL, dişi manda alımında ise 750 bin TL’lik tutarın %50 sini geçmeyecektir.

Nail Kırmacı Damızlık Manda Düvesi büyükbaş hayvancılık damızlık manda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert