Darbeye Kutlu İhtilal diyen Dekan Yardımcısını OMÜ’lü Rektör Atamış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Darbeye Kutlu İhtilal diyen Dekan Yardımcısını OMÜ’lü Rektör Atamış!
14.10.2018 13:59:52

 

Darbeye Kutlu İhtilal diyen Dekan Yardımcısını OMÜ’lü Rektör Atamış!

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında sosyal medyada 'Şu anda ülkemizde ilk defa kutlu bir ihtilal olmaktadır' şeklinde paylaşım yapan Öğretim Üyesi Mehmet Nurullah Aktaş’ı, Batman Üniversitesi İslam Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak 28 Şubatçı OMÜ’lü Rektör’ün atadığı ortaya çıktı.

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

15 Temmuz hain darbe girişimine sosyal medya hesabından destek veren, darbecilere karşı sokağa çıkma çağrılarını “şuursuzluk” olarak niteleyen Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Nurullah Aktaş’ın Batman Üniversitesi İslam Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak atanmasına gösterilen tepkiler neticesinde Batman Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada konu hakkında inceleme başlatıldığı ve incelemenin selameti açısından aynı gün Dekan Yardımcılığı görevinden alındığını açıklandı.

Silopi’de müftülük yaparken Şırnak Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne kadar yükseltilen Mehmet Nurullah Aktaş, skandal paylaşımlarının ardından Batman Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne tayin olmuştu. Aktaş, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Facebook sayfasından, “Tüm üniversite personelimizin ve kıymetli öğrencilerimin dikkatine. Şu anda ülkemizde ilk defa kutlu bir ihtilal olmaktadır. Sokağa dökülme, meydanlara çıkma gibi insanlarımızın canını, malını tehlikeye atacak bir takım şuursuz telkinlerde ve tavsiyelerde bulunulmuştur. Biz ulemalar ve devletimizin yanında olanlar olarak herkesin itidalli olmasında, sakin olmasında fayda görüyoruz. Şüphesiz ki yüce Allah şerleri hayr eyler, zannetmeyin ki gayr eyler. Sayın Rektör hocamızın da tavsiyesi bu yöndedir. Allah rızası için itidalli olalım. Bu bir şey değildir, sonu hayırlarla doludur, bunun idrakinde olarak davranalım” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Aktaş’ın darbenin başarısız olmasının ardından paylaşımlarını sildiği görülmüştü.

Öte yandan FETÖ’nün darbe girişimi sırasında sosyal medyada 'Şu anda ülkemizde ilk defa kutlu bir ihtilal olmaktadır' şeklinde paylaşım yapan Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Nurullah Aktaş’ı, Batman Üniversitesi İslam Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak 28 Şubatçı OMÜ’lü Rektör’ün atadığı ortaya çıktı.

2008 yılında yeni öğrenci alımına başlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümüne “Enerji Anabilim Dalı Başkanı” olarak göreve başlayan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 2012 yılının son günlerinde “Batman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanlığına” atanmış ve  22/01/2017 tarih ve 29956 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığının 2017/4 Atama Kararı ile Batman Üniversitesine Rektör olmuştu.

BAŞÖRÖRTÜSÜ YAZISI OLAY OLMUŞTU

Aydın Durmuş’un Batman İslami Bilimler Fakültesindeki başörtülü öğrencilerden rahatsızlığını resmi yazıyla fakülte dekanlığına bildirmesi tepki çekmiş ve rektörün istifası istenmişti.

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Davut Okçu, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un İslami İlimler Fakültesine gönderdiği "öğrencilerin giyim-kuşamı hakkındaki" konulu yazısının basına yansımasından sorumlu tutularak görevinden uzaklaştırılmıştı.

Batman Üniversitesi Rektörü, İslami İlimler Fakültesi Dekanlığına gönderdiği 1 Aralık 2017 tarihli yazısında, "Üniversitemizin Batı Raman Kampüsünde günün değişik saatlerinde ve farklı mekânlarda tamamıyla kapalı, pardösülü, peçeli ve gözlüklü vaziyette, bayan olduğu net olarak anlaşılamayan öğrencilere çok sayıda kişilerin şahit olduğu ve bu durumun endişe ve tedirginliğe yol açtığı; bu tur giyim tarzı için çözümün tespiti ve ilgili mercilerce ve Dekanlığınıza bilgi verilmesi talep edilmiştir. Bahse konu öğrenciler, Dekanlığınıza bağlı bölümlerde öğrenim gören öğrenciler olduğundan, Dekanlığınızca, 'Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği' kapsamında gerekli işlemlerin yapılması hususunda; Gereğini rica ederim." demişti.

batman üniversitesi aydın durmuş Mehmet Nurullah Aktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER