Advert
Davutoğlu: Gülen'i türkiye'ye getirip kontrol altına alacaktık!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Davutoğlu: Gülen'i türkiye'ye getirip kontrol altına alacaktık!
13.01.2017 10:13:34

 

Davutoğlu: Gülen'i türkiye'ye getirip kontrol altına alacaktık!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili araştırma komisyonuna gönderdiği metne NTV ulaştı. Gülen ile görüşmesini anlatan Davutoğlu, "Türkiye'ye getirilerek kontrol alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık" dedi. Davutoğlu, Rus uçağını düşüren pilotun FETÖ üyesi olmadığının, TSK tarafından kendisine ilettiğini de ifade etti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na bilgi verdi.

"GÜLEN'İ KONTROL ALTINA ALACAKTIK"

Davutoğlu, Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmenin gerekçesini anlatırken "2013 BM Genel Kurulu toplantısına seyahatim öncesinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığımız değerlendirmede, bu yapının gittikçe artan bir şekilde Türkiye karşıtı çevrelerce kullanılmaya müsait hale gelmesi hasebiyle, Gülen’in daha önce yapılan çağrılar çerçevesinde Türkiye’ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık" ifadelerini kullandı.

FİDAN'IN İFADEYE ÇAĞRILMASI

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılmasıyla Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ilgili kanaatinin somut şüpheye dönüştüğünü dile getiren Davutoğlu, "Bu olay, o döneme kadar daha çok dini cemaat ve sivil toplum hareketi olma nitelikleriyle öne çıkan bu yapının gerçek niteliği ve hedefleri konusundaki soru işaretlerini pekiştirdi" şeklinde konuştu.

NTV

Ahmet Davutoğlu Fethullah Gülen Recep Tayyip Erdoğan fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert