Demokrasi Ve Emperyalizm
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Demokrasi Ve Emperyalizm
04.10.2018 11:26:57

 

Demokrasi Ve Emperyalizm

Emperyalizm; bir milletin sömürü temeline dayanarak başka bir milleti siyasi ve ekonomik egemenliği altına alıp yayılması. (TDK)

Dünyanın en emperyalist ülke liderlerinin dillerinden hiç düşürmedikleri bir kelime var; “DEMOKRASİ”. Demokrasi ve insanlık (!) adına müdahaleler emperyalizmin en büyük ve en etkili pazarlama yöntemidir.

Dünyayı demokrasi tiyatrosuna çeviren batılı haydutlar, demokrasi diye diye ürettiği korku, kaos, ekonomik kriz, işkence, suikast, katliam, işgal ve sömürüyle dünya kaynaklarının tümünün üstüne çökmek için her türlü yola başvurmaktalar.

Dünyayı haraca kesen, zalimlikte sınır tanımayan bu sömürü ve soykırım çetelerinin en önünde giden ABD, emperyal idealleri için 1945 yılından bu yana Ortadoğu`dan, Asya`ya, Afrika`dan, Latin Amerika`ya çoğu seçimle yönetime gelmiş elliden fazla hükümeti devirmeye çalışmış ve en az otuz ülkede seçimlere müdahale etmiştir. Elliden fazla yabancı lidere suikast düzenlemiş, onlarca ülke halkının üzerine bomba yağdırmıştır. Sayısı bilinmeyen yüzlerce terör örgütüne destek vermiştir. Bunun sonucunda milyonlarca insanın ölümüne, milyonlarcasının sakat ve çaresizlik içerisinde kalmasına, yerlerinden yurtlarından göçmesine sebep olmuştur.

Dünya imparatorluğu düşleyen ABD’nin istihbarat teşkilatı CIA’nın eski Başkanı, General Hayden, "Dünyada giremediğimiz delik kalmayacak" demişti.

YAZININ DEVAMI İÇİN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert