Deniz feneri'ne fetö kumpası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Deniz feneri'ne fetö kumpası!
10.12.2016 11:38:02

 

Deniz feneri'ne fetö kumpası!

FETÖ'nün, Paralel Yapı'ya ait 'Kimse Yok Mu Derneği'nin önünü açmak ve Kimse Yok Mu Derneği'ni rakipsiz hale getirmek için' kurduğu kumpas planı, Paralel Devlet Yapılanması İddianamesine yansıyan işbirlikçi itirafları ile belgelendi.

İddianamede FETÖ'nün bunu kendisine ait 'Kimse Yok Mu Derneğini Türkiye ve dünyada muhafazakar ve Anadolu insanının dünyaya açılan tek yardım kapısı yapmak için planladığı' tespiti açıkça yer buldu.

Örgütün bu amaçla, Deniz Feneri Derneği'nin içine yerleştirdiği ajan ve işbirlikçilerle birlikte bir Alman istihbarat görevlisiyle de işbirliğine gittiği ortaya çıktı.

FETÖ, DENİZ FENERİ'Nİ BÖYLE BİTİRDİ: D FNR OK.

FETÖ'nün Deniz Feneri Derneği'ni bitirme planında başarılı olduğu da resmen kayıtlara geçti. Paralel Devlet Yapılanması İddianamesinde kayıtlara geçen 'D fnr ok' tabiri ile Deniz Feneri ile ilgili yapılan çalışmanın bitirildiği ve olumlu sonuç aldığı anlaşıldı.

DENİZ FENERİ'NE KUMPAS ALMAN İSTİHBARATI İLE BAŞLADI

FETÖ'nün, Deniz Feneri’ni bitirmek için Alman İstihbaratı BND ile de işbirliğine gittiği anlaşıldı. Planı uygulamaya koyan Paralel örgüt, emniyet ve Alman istihbaratı işbirliğiyle operasyon üstüne operasyon yaparak algı yönetimini sürdürdü.

İddi­anamede yer alan bilgilere göre derneğin 'mali yapısındaki aksaklıklar'dan faydalanan PDY üyeleri, irtibata geçtikleri Alman İstihbaratı Gö­revlisi Ger Zubr ile paylaşım sağladı. İşbirlikçilerle Alman İstihbaratı Gö­revlisi Ger Zubr Münih’te buluştu. İşbirlikçilerden olan o dönemin em­niyet istihbarat görevlisi Osman Bey'in dekontlarla ilgili birer kopyayı Alman İstihbaratı Gö­revlisi Ger Zubr'a verdiği ortaya çıktı.

2008 yılında Almanya merkezli olarak Deniz Feneri e.V. Derneği ile başlayan ve Mayıs 2015’te davanın Türkiye ayağındaki sanıkların beraatıyla sonuçlanan Deniz Fene­ri davasının Paralel Devlet Yapılanması’nın (PDY) kumpası olduğunu PYD iddianamesindeki satırlar açık bir şekilde ortaya koydu.

İşte iddianamedeki o ifadeler:

"Cemaatin geçmiş dönemde yapılan Deniz Feneri operasyonu ile ilgili olarak tutmuş olduğu bu notta AGD ( Anadolu Gençlik Derneği), MGV( Milli Gençlik Vakfı) ve MG( Milli Görüş) kökenli guruplar içerisindeki cemaatin İstihbarat faaliyeti için yerleştirdiği Hasan S. Muhammed Emin S., Fatih H. elemanlarıdır. İstanbul’da Deniz Feneri'ne yönelik yapılacak çalışma ile ilgili mali yapıdaki aksaklıklardan faydalanılabilir.

Aynı zamanda Deniz Feneri'ne Almanya’da yapılan operasyon ile ilgili daha öncede paylaşım sağlanılan Ger zubr( Alman İstihbaratı Görevlisi) isimli şahısla çalışılabileceğini ve çalışmanın da Münih'te görüşüldüğünü Osman Bey kod ya da gerçek isimli Türkiye İstihbaratında çalışan şahısın Ger Zubr’a dekont sureti verdiği, Ger Zubr ile konumu gereği irtibatta olması gereken kişilerin Erol Demirhan ya da Muharrem Durmaz olması gerektiği bu konuda da takdirin bu notun ulaşacağı kişiler olduğu anlaşılmaktadır.

Bu noktada cemaatin yukarıda bahsettiğimiz hususlarla ilgili olarak hem Deniz Feneri hem de İHH ile ilgili çalışma yapıp Kimse Yok Mu Derneğinin önünün açılması ile ilgili planlı bir çalışma içerisinde girdiği anlaşılmaktadır."

HABER 7

fetö Deniz Feneri Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert