​Dershane gitti kurs geldi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Dershane gitti kurs geldi!
17.04.2018 09:20:14

 

​Dershane gitti kurs geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen hafta yayınlanan Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinde mezun durumlarda olan kişiler için kaldırıldığı belirtilen dershaneler yerine kurs modeli getirileceği belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliği detaylarına göre mezun olmuşların ve açık öğretimde öğrenim hayatına devam edenler için 2014 yılında kademeler nedeniyle kapatılan dershanelerin yerlerine özel etüt merkezlerinin yerine devam edebilecekleri yeni bir kurs modeli oluşturulduğu belirtildi.

Öğrencilere örgün eğitim müfredatıyla eğitim verilecek Milli Eğitim Bakanlığı'nın fizik kapasitesi yeterli olan bütün resmi normal ve imam hatip ortaokullarında ayrıca bütün liselerde açılacağı duyuruldu.

Söz konusu yönetmeliğe göre gelecek yıllardan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı halk eğitim merkezleri bünyesinde açılacağı belirtilen desteklemle kurslarında sözleşmeli usta öğrencilerdn yararlanacağı ifade ediliyor.

Ayrıca bu kapsama göre bütün il ve ilçelerde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu kurulacağı duyuruldu.

Eğitim faaliyetlerinin koordinasyonunun sağlanması ve eylem planı hazırlama gibi görevleri üstlenecek olan komisyonda bakanlık yetkilileri haricinde her ilde sadece Eğitim- Bir-Sen'in temsilcilerine yer verileceği açıklandı.

Yönetmeliğin detaylarına göre destekleme kurslarında görevde bulunan müdürler kurslarda görev alack öğretmenleri performans sistemine göre denetleme yapacak.

Kaynak: Kamupersoneli.net

Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert