Devlet Bahçeli’den yerel seçim açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Devlet Bahçeli’den yerel seçim açıklaması
23.08.2018 11:53:57

 

Devlet Bahçeli’den yerel seçim açıklaması

​Bahçeli, Türkeş’in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı, bakır ibrikle su döktü ve dua etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Her partinin 20 bini aşkın belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi seçtirdiği bir seçimi daha kısaltmak Türkiye’yi bir başka kaosa sürüklemek olur. Mahalli idareler seçimleri zamanında yapılmalıdır. Mahalli idareler seçimlerinde siyasi partiler arasında ittifak söz konusu olmaz” dedi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  bayramın ilk gününde Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki mezarını ziyaret etti ve partililerle bayramlaştı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

KAOSA SÜRÜKLEMEK OLUR

“Türkiye’nin çok önemli ekonomik ve siyasal sorunları yaşadığı bir ortamda yine bazı çevreler erken seçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimini taşıyorlar. Bu, doğru değildir. Yerel seçimlerin en geç 31 Mart 2019’da yapılması gerekiyor. Bunu seçim takvimiyle ilişkinlendirdiğimizde 1 Ocak 2019’da mahalli idareler seçim sürecine Türkiye resmen Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği takvim çerçevesinde girmiş olacaktır. Hal böyle olunca zaman çok dardır. Bunu daha önceye almak hele hele her partinin 20 bini aşkın belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi seçtirdiği bir seçimi daha kısaltmak Türkiye’yi mahalli idareler seçimleri münasebetiyle bir başka kaosa sürüklemek olur. Onun için mahalli idareler seçimleri zamanında yapılmalıdır.

İTTİFAK SÖZ KONUSU OLMAZ

Mahalli idareler seçimlerinde siyasi partiler arasında ittifak söz konusu olmaz. Çünkü her ilçe ve belde de ortaya çıkmış olan adaylar ya akrabalarıyla ya komşularıyla ya köylüsüyle ya mahallelisiyle bir dayanışma içerisinde bulunarak seçimini sürdürmektedir. Bunlar içerisinde değişik partilerden insanlara da bulunmaktadır. Doğal bir ittifak, adayın, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi insanların varlığıyla sağlanmaktadır. Bazıları vardır hiç oy alamamaktadır, bazıları vardır beklenmedik oranda oy almaktadır. Onun için bunu partiler arası bir ittifak şeklinde yorumlayarak, işte birilerinin ‘Millet İttifakı’ ile tekrar bir yarışa sokma hevesi kursaklarında kalır. Böyle bir şey olmaz.” 

Devlet Bahçeli MHP ittifak Mahalli idareler seçimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kazım GÜL     2018-08-23 AĞASIMI ÖYLE DEMİŞ AĞASININ SESİ
GALERİLER