Diyanet, Milletin Sesine Kulak Veren Kurtulmuş'a Değil, erdoğan'a da gol atmıştı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Diyanet, Milletin Sesine Kulak Veren Kurtulmuş'a Değil, erdoğan'a da gol atmıştı
12.06.2017 13:20:34

 

Diyanet, Milletin Sesine Kulak Veren Kurtulmuş'a Değil, erdoğan'a da gol atmıştı

Mehmet Görmez, Fetö Projesi "Kutlu Doğum Haftası" kutlamaları için sağda solda,."28 yıllık emek heba oldu" diye yakınıyormuş.

Halbuki Din İşleri Yüksek Kurulu'nu toplayıp, "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır" misali kutlamaların sadece adını değiştirerek bir de millete "hurafeciler" deyip artistlik yaparak konuyu tereyağından kıl çeker gibi halletti.

Millet yedi mi, tabii ki yemedi.

Bu Kutlu Doğum meselesi Diyanetin, milletin tepkisi sonucu devreye giren devlete attığı ikinci goldür.

İlki; bundan 4-5 yıl önce atılmıştı.

Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan'dı ve millet Bimer'e şöyle bir yazı yazmıştı:

"Sayın başbakanım, biz fıkıh kitaplarını araştırdık, camilerde tabure, sandalye bulunması ve bunlarda namaz kılınması ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlamadık. Vatikan'ın 'camileri kiliseleştirme projesi' kapsamında ibadethenelere tabure vb. yerleştirme uygulaması AK Parti döneminde yaygınlaştı. Bu nedenle AK Parti'yi eleştiriyoruz. Lakin, ülkeye yapılan hizmetleri ve canhıraş çalışmaları da görerek AK Parti'yi eleştirmek istemiyoruz. Sayın başbakanım lütfen tabure sandalyede namaz kılınmasıyla ilgili bir fıkhi bilgi varsa bizi bilgilendirin, AK Parti'yi eleştirmeyelim. Yoksa Diyanet'i uyarın, bu yanlıştan dönülsün."

Bu yazı sonrasında ne mi olmuştu?

DiyanetNuman Kurtulmuş, "Kutlu Doğum Haftası mevlid kandiline denk getirilir, islamiyete uymayan programlar da kaldırılır" der demez nasıl hemen toplantı düzenleyip, "Kutlu Doğum Haftası Siret Haftası olacak ve yine Nisan'da kutlanacak" diyerek nasıl millete ve devlete gol attıysa, camileri kiliseleştirme projesinde de, aynı, devleti ve milleti bastırma metodunu uyguladı.

Tabure konusunda BİMER'e giden yazı hemen aynı saat işleme konuldu. Din İşleri Yüksek Kurulu toplandı. Taburede, sandalyede ayaklar sarkıtılarak namaz kılınabileceğiyle ilgili hiçbir kaynak göstermeden kıvıran Diyanet, "Tabureler vb. cami kültürüne uygun değildir" kararı aldılar. Ama hiçbir camiye, "Tabureleri vb. kaldırın" yazısı göndermediler. Aldıkları kararın son cümlesinde de tabureyi kültür meselesi (!) yapan Diyanet o cümlesini de, "Ayakta duramayanlar taburede kılabilir" diyerek hükümsüz kıldı. Yani camilerden taburelerin kaldırılmasının önüne geçen çakallık cümlesini karara ekledi. Yani Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez sadece Numan Kurtulmuş'u değil. Geçmişte de Recep Tayyip Erdoğan'ı takmadı!

Müslümanlar için çok önemli iki konuda devlet devreye girince hemen toplanıp karar alan ancak hiçbir kaynak göstermeden "dinlerarası diyalog" projelerine sahip çıkan Diyanet... Bakalım... Kandır kandır nereye kadar... Çekirge bir sıçrar iki sıçrar... Sanır mısın senden nemalanan sendika başkanlarının açıklamaları seni kurtarır? Kurtarmaz efendi...

Ayhan GONCA

 
Diyanet AK Parti Numan Kurtulmuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Uğur Doğan     0000-00-00 Demek ki diyanet kurumunun yapısının değişmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasına başlamanın vaktine geç bile kalınmış. Baştan kokan bu kurum öyle temizlenecek bir yapıya kavuşmalı ki bir daha milletimize 15 TEMMUZU yaşatanların destekçisi olmasın hatta fetöye medhiye yazamasın aksine dinimizin aslının öğretilmesini sağlasın din ve devlet düşmanlığına siper olsun ve Recep Tayyip Erdoğanımız gibi milyarlarca müslümanın duasına kavuşsun. Saygılarımla.
Uğur Doğan     0000-00-00 Tebrik ederim. Artık devletimiz diyanet kurumu yapısı ile ilgili yeni düzenleme hazırlıkları yapmalıdır. Zira her üst düzey yetkili adeta atını oynatmaktan çekinmemektedir.Diyanet dini yorum yaparak değiştirme kurumu olmamalıdır.En üstünden en alt kademesine kadar doğru din eğitimi verme kurumu özelliğine döndürülmelidir gereğini saygılarımla bilgelirinize arz ederim.
GALERİLER
Advert
Advert