Doç. Dr. Tarık Yazar Londra’da Grafik Tasarım Sergisi Açtı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Doç. Dr. Tarık Yazar  Londra’da Grafik Tasarım Sergisi Açtı
16.09.2013 10:02:52

 

Doç. Dr. Tarık Yazar Londra’da Grafik Tasarım Sergisi Açtı

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tarık Yazar, Yabancı Dil Eğitim Merkezi London Learning Centre`da, “My Good 50×70 Posters” adlı kişisel grafik tasarım ser­gisi açtı.

Su, doğa, küresel ısınma ve cinsiyet eşitliği gibi sosyal icerikli konuların ele alındığı sergide 18 ayrı poster sergilendi. Serginin açılışına; London Learning Centre School of English Direktörü Roman Mlynarczyk, Ondokuz Ma­yıs Üniversitesi veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, Ziraat Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Sarıca, Londra’da dil kursu için bulunan OMÜ’lü öğretim üyeleri, LLC ögretmenleri ve farklı ülkelerden dil öğrenimi için gelen London Learning Centre School of English öğrencileri katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Tarık Yazar, sergisiyle ilgili ola­rak şunları söyledi: “London Learning Centre’ın ev sahipliğinde eserlerimi sergileme olanağı buldum. Afişlerde ağır­lıklı olarak su, doğa, küresel ısınma ve cinsiyet eşitliği gibi sosyal içerikli konuları ele aldım. Sözkonusu konular tüm insanları ilgilendirmektedir. Daha çok yaşanılır, güzel bir dünya için birçok konuda birlikte ha­reket etmemiz gerektiğini vurgula­mak istedim.”

London Learning Centre School of English Direktörü Roman Mlynarczyk da Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinin dil eğitimi için LLC’ye gelmelirinden duyduğu memnuniyeti belirterek sergi için şunları söyledi: “Bu yıl ilk defa Okulumuzda bir sanatsal etkinlik düzenleniyor. Birbirinden farklı konularda tasarlanan afişleri okulumuzda sergilemekten mutluluk duymaktayım. Bu tür etkinlikleri her zaman destekliyorum. Sergi sonrasında afişlerin birkaç tanesi sanatçı Yazar’ın izniyle sınıflarda sürekli asılı kalacaktır.”

Yrd. Doç. Dr. Tarık Yazar Londra’da daha önce Stok Newington’da Metolino Café’de bir kişisel sergi açmış ve Bar-ish Café’de karma sergiye katılmıştı.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert