Dolar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dolar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor
16.04.2018 14:10:53

 

Dolar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor

Yaklaşık son 1 aylık süreçte TL’nin yaşadığı değer kayıpları ile 4 lira üzerine yerleşen dolar kuru aynı zamanda gram altın fiyatlarında da rekor seviyelerin görülmesin sağladı.

Dolar küresel piyasalarda değer kaybı yaşamayı sürdürüyor. Öyle ki dolar endeksi 89 seviyesine kadar gerilemiş durumda. Ancak içeriye baktığımızda Türk Lirası üzerinde yaşanan değer kayıpları derinleşmeye devam ediyor ve dolar tl kuru 4,19 seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Yılsonu için birçok yurtdışı ve yurtiçi analiz şirketi 4,20 hedefi vermişken doların bu kadar hızlı yükselişi analistlerin dolar yorumları içinde güncelleme yapmasını gerektirdi.

Gram Altın Fiyatları Rekor Kırdı

Yaklaşık son 1 aylık süreçte TL’nin yaşadığı değer kayıpları ile 4 lira üzerine yerleşen dolar kuru aynı zamanda gram altın fiyatlarında da rekor seviyelerin görülmesin sağladı. Öyle ki gram altın fiyatı 182 tl seviyesinin üzerini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Yılbaşından bu yana bazı analistler gram altın fiyatlarında hedef noktası olarak 172 tl bazı analistler ise 180 tl seviyesini hedef olarak belirlerken bu hedefleri şimdiden geride bırakan gram altın fiyatı analistlerin yılsonu için gram altın yorumları içerisinde güncellemeler yapmasını sağladı. Gram altın fiyatlarında yıl içerisinde 184 tl hedef fiyatı veren de 200 tl ye kadar çıkan gram altın yorumcuları da mevcut. Altın yatırımcıları da hem ons altın fiyatlarındaki hem de gram altın fiyatlarındaki gelişmeleri de yakından izlemeye devam ediyor. Fiyatlamaları izlerken de altın fiyatları ne olur, altın fiyatları yükselir mi yoksa düşer mi soruları yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konulardan olmaya devam ediyor.

Dolar Fiyatları Ne Olur?

Trump’ın Suriye’ye düzenlenecek harekât öncesinde twitter üzerinden Rusya’ya yönelik atmış olduğu twitlerle hem Rus piyasaları hem İran hem de Türkiye piyasaları oldukça çalkantılı bir dönem geçirdi. Öyle ki Borsa İstanbul yaklaşık 10 bin kadar düşüş yaşadı 3 gün içerisinde. Hafta sonunda ise Abd, İngiltere ve Fransa savaş uçakları Suriye’ye hava saldırısı düzenledi. Şimdi Suriye’ye yönelik harekât bununla sınırlı kalacak mı yoksa bu hava saldırılarının devamı gelecek mi merak konusu. Haftayı 3,10 seviyesinin hemen altından kapatan Dolar TL paritesinin hafta açılışı ile birlikte Suriye’ye düzenlenen harekâta vereceği tepki de merak konusu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert